fbpx

Майже 10 тис. затриманих у ході зачисток: що відбувається у Казахстані

Головна Сторінка » Майже 10 тис. затриманих у ході зачисток: що відбувається у Казахстані

У найбільшому місті Казахстану Алмати у ході зачисток затримали 1 237 людей. Усіх підозрюють в “участі у терористичних атаках і мародерстві”.

Загалом після заворушень в країні затримали понад 9,9 тис. осіб, повідомляє KazTAG із посиланням на місцеву комендатуру.

“Силовики вилучили 31 одиницю вогнепальної зброї та 1428 боєприпасів. Зачистили ділянки Ауезовського, Алатауського та Медівського районів, мікрорайон “Ожет”, жиловий масив, що прилягає до міжнародного аеропорту Алмати. Його діяльність обіцяють відновити після стабілізації ситуації в місті”, – йдеться у повідомленні.

11 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у режимі конференцзв’язку візьме участь у засіданні Мажилісу (парламенту – Gazeta.ua), де представить кандидатуру нового прем’єр-міністра, а також виступить із промовою щодо вирішення актуальних питань у політичній та соціально-економічній сферах. Попереднього прем’єра Казахстану Аскара Маміна Токаєв звільнив з посади 5 січня, коли відправив у відставку весь уряд.

Від ранку поточної доби у країні відновилася робота інтернету. Минулої доби його вмикали пізніше і вимикали близько 13:00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька Назарбаєва вивела з Казахстану понад $300 млн

2 січня в місті Жанаозен, на заході Казахстану, розпочалися мітинги проти підвищення цін на скраплений газ. Потім акції переросли у масові протести по всій країні з економічними та політичними вимогами.

5 січня уряд країни пішов у відставку. Запровадили режим надзвичайної ситуації.

Силовики розпочали активну фазу придушення акцій протесту, яку влада назвала антитерористичною операцією. Президент Токаєв попросив ОДКБ ввести війська.

6 січня Російська Федерація відправила у країну частини повітряно-десантних військ, які брали участь в агресії проти України.

10 січня Токаєв заявив про придушення протестів.