Майже півсотні Abrams: Австралія завершила секретне постачання Україні

Home Новини звідусіль Майже півсотні Abrams: Австралія завершила секретне постачання Україні

Австралія завершила передачу Україні 49 бойових танків M1A1 Abrams в межах військової допомоги.

Про це повідомило Міністерство оборони країни.

Зазначається, що загальна вартість танків оцінюється приблизно у $245 млн. Вони є частиною пакета допомоги Україні на понад $1,7 млрд, з яких $1,5 млрд – військова допомога. Про цей пакет оголосили ще в 2024 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Литви підтвердив готовність ЄС збільшити фінансову допомогу Україні

Там стверджують, більшість танків прибула до України в липні, і багато з них вже використовуються на передовій. Останні ж 12 передали українській стороні кілька днів тому.

За словами військових, передача танків з Австралії до Європи була великою логістичною вправою. “Це величезне завдання – доставити 60-тонний танк через пів світу та переконатися, що коли ми передамо його нашим українським друзям, він буде готовий до використання”, – заявив полковник Джеймс Сміт, командир операції “Куду”.

Важливо, що танки доставляли морем із порту Джілонг протягом 55 днів, після чого ще тиждень тривала підготовка до бойового використання та дооснащення. Такий довгий строк поставки пояснюють протяжністю маршруту морем, а також підтримкою суворого режиму секретності. У процесі брали участь інженери, логісти, техніки, а також спецслужби для мінімізації ризиків під час доставки.

Рішення щодо фінансової підтримки України у 2026-2027 роках на суму 90 млрд не буде мати фінансових зобов’язань для трьох європейських країн.

Як відомо, Європейська рада погодилася надати Україні позику в розмірі 90 млрд на 20262027 роки на основі запозичень ЄС на ринках капіталу, забезпечених резервами бюджету ЄС.

У висновках зазначено, що завдяки посиленій співпраці щодо інструменту, заснованого на статті 212 Договору про функціонування Європейського Союзу, “будь-яка мобілізація ресурсів бюджету Союзу як гарантії для цього кредиту не матиме впливу на фінансові зобов’язання Чеської Республіки, Угорщини та Словаччини”.