Макрон говоритиме про Україну під час зустрічі з Сі Цзіньпіном

Головна Сторінка » Макрон говоритиме про Україну під час зустрічі з Сі Цзіньпіном

Президент Франції Еммануель Макрон спробує переконати лідера Китаю Сі Цзіньпіня використати наявні у КНР важелі впливу на Росію, щоб наблизити кінець війни в Україні.

Дипломатичні зусилля для підтримки Києва і створення тиску на РФ є найвищим пріоритетом для Франції, повідомляє AP із посиланням на джерела в Єлисейському палаці.

“Макрон у розмові з китайським лідером закликатиме його використати доступні важелі впливу на Кремль, щоб сприяти завершенню війни проти України”, – сказано в повідомленні.

Обізнаний із підготовкою зустрічі посадовець на умовах анонімності розповів, що Макрон підніме питання про китайські компанії, які постачають Росії продукцію, корта допомагає їй у веденні війни проти України. Французький лідер також закликатиме Пекін підтримувати діалог з Україною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін назвав війну в Україні кризою

Також очільники двох держав обговорять протидію змінам клімату та торговельні суперечки, зокрема щодо електромобілів, алкоголю та косметики.

Макрон також планує поговорити про ситуацію на Близькому Сході.

Видання La Repubblica пише, що президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, який у неділю прибув до Франції з державним візитом, має закликати Китай зупинити Москву.