Макрон, Шольц та Туск обговорять війну в Україні – Politico

Головна Сторінка » Макрон, Шольц та Туск обговорять війну в Україні – Politico

У п’ятницю, 15 березня, президент Франції Еммануель Макрон вирушить до Берліна.

Там він має намір зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, щоб знизити напруженість навколо України. Про це пише видання Politico.

До лідерів Німеччини та Франції приєднається також прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За словами одного з німецьких чиновників, це буде перша зустріч у рамках “Веймарського трикутника”, формату діалогу між трьома країнами, відтоді як Туск знову став прем’єр-міністром Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Результат є” – Зеленський висловився про позицію Макрона

Лідери планують, що зустріч має стати демонстрацією єдності після напруженого періоду, коли розбіжності щодо України перейшли у відкриту ворожнечу.

“Напруженість, що довго накопичувалася, почала закипати наприкінці лютого, коли Макрон відмовився виключити можливість відправки західних військ до України, заприсягнувшись зробити “все, що потрібно, щоб Росія не змогла виграти цю війну”. Більш обережний Шольц відповів відмовою, виключивши можливість використання сухопутних військ європейських країн”, – зазначає видання.

Національні збори Франції схвалили урядову стратегію щодо України. Вона включає двосторонню угоду про безпеку, підписану президентами країн раніше.

А 14 березня, президент Еммануель Макрон виступить з промовою про війну в Україні на телебаченні.