fbpx

Марсохід застряг на планеті на роки

Головна Сторінка » Марсохід застряг на планеті на роки

На Марсі 4 січня 2004-го американський марсохід Spirit досягнув поверхні Марсу і передав перші фотографії поверхні планети.

Замість запланованих 90 днів “Спіріт” пропрацюв на Марсі шість років до 30 липня 2010 року. За допомогою цього марсохода на Марсі були досліджені гірські породи, кратери, виявлений водяний лід і доведено більш тепле минуле планети.

Марсохід американського космічного агентства NASA “Спіріт” був запущений ракетою-носієм “Дельта II 7925”. Мав 6 коліс, джерелом електроенергії слугували сонячні батареї. При масі в 185 кг апарат оснащено буром, декількома камерами, мікроскопом і двома спектрометрами, змонтованими на маніпуляторі. 10 камер місії “Mars Exploration Rovers” робили знімки в найбільшій роздільній здатності за всю історію досліджень Марса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший політ вертольоту Ingenuity на Марсі перенесли

Основне завдання “Спіріта” полягало в тому, щоб марсохід протримався 90 діб. Він став другим апаратом по терміну функціонування на поверхні Марса. 22 березня 2010 “Спіріт” передав своє останнє повідомлення. Йому не вистачило 1 місяця, щоб перевершити апарат “Вікінг-1” по терміну служби. Загальний пройдений шлях склав 7,7 кмю

У квітні 2009-го Spirit застряг у піску, втративши друге з шести коліс. Після невдалих спроб NASA офіційно оголосило про припинення спроб врятувати марсохід.

Посадковий модуль з першим китайським марсоходом “Тяньвень-1” (Tianwen-1) приземлився на Марсі 15 травня 2021-го. Це вперше Китай висадив зонд на іншій планеті. Марсохід досліджуватиме район, відомий як Утопія Планіція. Згодом він приєднається до американського, який прибув на Червону планету в лютому.