Маска закликали прибрати з Twitter фейки про напад ХАМАСа на Ізраїль

Головна Сторінка » Маска закликали прибрати з Twitter фейки про напад ХАМАСа на Ізраїль

Соціальна мережа Twitter, яка належить американському мільярдеру Ілону Маску, розповсюджує дезінформацію про терористичні атаки ХАМАС на Ізраїль.

Маска попередили про відповідальність. Про це йдеться у листі єврокомісара Тьєррі Бретона до Маску, повідомляє The Guardian.

“Після терористичних атак, скоєних ХАМАС проти Ізраїлю, ми маємо підстави вважати, що ваша платформа використовується для поширення незаконного контенту та дезінформації в ЄС”, – сказано в листі.

Бретон уточнив, що в Twitter розповсюджували підроблені та маніпулятивні зображення та факти, у тому числі старі зображення збройних конфліктів, які не мають відношення до справи, або військові кадри, які насправді були зроблені у відеоіграх.

“Це явно помилкова інформація, що вводить в оману”, – додав єврокомісар.

Він закликав Маска протягом найближчих 24 годин забезпечити “швидку, точну та повну відповідь” на прохання зв’язатися з Європолом та “відповідними правоохоронними органами” щодо дезінформації у Twitter.

Кілька місяців тому в ЄС набули чинності закони, що регулюють контент у соцмережах на території країн блоку. Тепер Маску може загрожувати штраф у розмірі 6% його доходів від Twitter або повне блокування в ЄС, якщо він відмовиться виконувати вимоги.

Ілон Маск торік придбав компанію Twitter за $44 млрд. Заявив, що хоче мати цифрову платформу. У липні соцмережа Twitter змінила логотип на X.

Водночас у Європейському Союзі назвали соціальну мережу X платформою із найбільшим відсотком дезінформації.