У Філіппінах виявили перший цьогоріч випадок мавпячої віспи.
Про це у понеділок повідомив департамент охорони здоров’я країни, повідомляє Reuters.
“Досі очікують на результати аналізів, щоб визначити штам вірусу mpox. Пацієнтом виявився 33-річний філіппінець, який не подорожував за межі країни”, – йдеться в заяві.
У середу Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила mpox глобальною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я після спалаху в Демократичній Республіці Конго, з якої вірус поширився на сусідні країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мавпяча віспа: у яких країнах Європи найбільше заражень
Цей випадок на Філіппінах став 10-м лабораторно підтвердженим випадком, який за весь час виявив департамент охорони здоров’я.
“Симптоми почалися більше тижня тому з лихоманки, за якою через чотири дні з’явилися виразні висипання на обличчі, спині, потилиці, тулубі, в паху, а також на долонях і стопах”, – йдеться в заяві міністерства охорони здоров’я Філіппін.
Нова форма вірусу викликала глобальне занепокоєння, оскільки він легко поширюється через звичайний тісний контакт. Випадок нового штаму був підтверджений у четвер у Швеції. Він пов’язаний зі зростанням захворюваності в Африці, що є першою ознакою його поширення за межі континенту.
Пакистан у п’ятницю підтвердив принаймні один випадок вірусу mpox у пацієнта, який повернувся з країни Перської затоки.
Перший випадок на Філіппінах був зареєстрований у липні 2022 року.
Захворювання, викликане вірусом віспи мавп, призводить до грипоподібних симптомів і гнійних уражень. Зазвичай воно проходить легко, але може призвести до смерті дітей, вагітних жінок і людей із ослабленою імунною системою, наприклад, ВІЛ-інфікованих. Також має вищий ризик ускладнень.
Віспа мавп – віспоподібне захворювання, спричинене вірусами родини поксвірусів. За симптомами схоже на натуральну віспу. Передається через будь-який тісний фізичний контакт із висипом на тілі інфікованої людини, через кашель або чхання, торкання одягу, постільної білизни, рушників, якими користувався хворий.
15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнт на стаціонарному лікуванні. Він має легкий перебіг хвороби.
В Україні реєструватимуть випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху боятися не варто. Такий прогноз дав головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Початкові симптоми: лихоманка, головний біль, м’язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, виснаження. Може бути висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, зокрема на геніталії.
Експерти вважають, що молоді люди більше ризикують заразитися чи захворіти на цю недугу, оскільки вони рідше були вакциновані проти віспи, яку подолали у 1980-х.