Має з’явитися реалістичний план дій ЗСУ на 2024 рік – Зеленський сказав, що очікує від Сирського

Головна Сторінка » Має з’явитися реалістичний план дій ЗСУ на 2024 рік – Зеленський сказав, що очікує від Сирського

Президент Володимир Зеленський назвав зміни, які очікує найближчим часом у Збройних силах України.

Про це глава держави заявив у відеозверненні після того, як оголосив про призначення Олександра Сирського головнокомандувачем ЗСУ, повідомляє Gazeta.ua.

“На столі має з’явитися реалістичний, детальний план дій Збройних Сил України на 2024 рік. З урахуванням реальної ситуації на полі бою зараз і перспектив”, – сказав президент.

Кожна бойова бригада на першій лінії повинна отримати ефективну західну зброю, заявив Зеленський. “Має відбутися справедливий перерозподіл такої зброї на користь саме першої лінії фронту”, – сказав.

Треба розв’язати проблеми з логістикою, заявив президент.

“Авдіївка не повинна чекати, поки генерали з’ясують, де в них на складах застрягли дрони”, – сказав Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський доручив Кабміну й Генштабу створити новий рід військ – Сили безпілотних систем ЗСУ

“Кожен генерал має знати фронт. Якщо генерал не знає фронту, він не служить Україні”, – заявив президент.

Також Зеленський заявив, що “має бути виправлена надмірна та невиправдана чисельність у штабах”.

Президент сказав про “дієву систему ротацій”. “За основу можна взяти досвід окремих бойових бригад Збройних сил України та підрозділів Державної прикордонної служби України, де існує така система. Ротації – це обов’язково”, – заявив глава держави.

“Потрібне очевидне підвищення якості навчання воїнів – тільки навчені солдати на першій лінії”, – сказав Зеленський.

У структурі ЗСУ створюється новий рід сил – Сили безпілотних систем. Повинен бути призначений перший командувач, заявив президент.

Сказав, що днями Сирський представить команду “перезавантаження” ЗСУ.

“2024 рік може стати успішним для України лише за умови ефективних змін в основі нашої оборони, якою є Збройні сили України. Ми всі пишаємося нашою армією. І ми повинні зробити все, що від нас залежить, щоб українська армія стала армією-переможцем”, – заявив Зеленський.

8 лютого ввечері Зеленський повідомив про зустріч із генералом Валерієм Залужним. Президент заявив, що настав час для оновлення. Прийнято рішення про необхідність зміни підходів та стратегії, сказав Залужний.

Після цього міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що сьогодні ухвалили рішення про необхідність зміни керівництва ЗСУ.

У відеозверненні Володимир Зеленський повідомив, що призначив Олександра Сирського головнокомандувачем Збройних сил України.