fbpx

Мецгера відправили під нічний домашній арешт

Головна Сторінка » Мецгера відправили під нічний домашній арешт

Колишньому голові правління Укрексімбанку 43‑річному Євгенові Мецгеру обрали запобіжний захід нічний домашній арешт. Таке рішення ухвалив Голосіївський районний суд Києва 11 жовтня.

Мецгера звинувачують у перешкоджанні журналістській діяльності та незаконному утриманню людей. Полишати дім йому заборонено з 22:00 до 6:00. Також зобов’язаний здати паспорти та з’являтися до слідчого за першою вимогою. Так суд частково задовольнив клопотання прокурорів, які просили для Мецгера цілодобовий домашній арешт.

 Я вибачився за емоції. Вірю, що слідство розбереться, каже Мецгер перед засіданням.

Таке ж рішення за цим же обвинуваченням суд ухвалив і щодо директора інформаційної політики Укрексімбанку Володимира Пікалова. Щоправда, його нічний домашній арешт має починатися з 21:00. Третій фігурант у справі директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов. Його крім перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, підозрюють в умисному вчиненні насильницьких дій щодо журналістів. Суд відпустив його під особисте зобов’язання.

Конфлікт зі знімальною групою телевізійної програми журналістських розслідувань “Схеми: корупція в деталях” у Мецгера виник у приміщенні банку 4 жовтня. Під час інтерв’ю посадовцеві не сподобалося питання журналіста Кирила Овсяного про видачу $60 млн кредиту підприємцю, який веде бізнес на окупованих територіях і сплачує податки в самопроголошену ДНР. Наказав відібрати у знімальної групи апаратуру й витерти запис. Потім підлеглі Мецгера ще годину утримували журналістів у приміщенні банку. Оператору Олександрові Мазуру мало не зламали руку.

Фахівці відновили видалені записи. Після цього Мецгер написав заяву на відсторонення від посади. А 11 жовтня на звільнення. Наглядова рада банку заяву задовольнила.

Якщо провину Мецгера, Пікалова й Тельбізова доведуть, їм ­загрожує штраф, до п’яти років обмеження чи позбавлення волі.