fbpx

Мінфін підрахував, на скільки потрібно підвищити податки для повернення доплат військовим

Головна Сторінка » Мінфін підрахував, на скільки потрібно підвищити податки для повернення доплат військовим

Повернення виплат військовим у 30 тис. грн можливе лише за рахунок збільшення податкового навантаження.

Зокрема підвищення ПДВ на 4% та військового збору втричі. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі Forbes Business Breakfast, передає Gazeta.ua.

Міністр заявив, що вважає, що питання повернення виплат 30 тис. грн не є підтримкою армії та взагалі не про це.

За його словами, систему мотивації виплати військовим має визначати військове керівництво.

“Це має визначати Генштаб та Міноборони. І вони визначились, у них є відповідні накази, де чомусь ніхто не каже, що у нас, крім 30 та 100 тис., є ще 50 тис. І таку виплату отримає досить велика кількість військовослужбовців. У нас є інші системи мотивації, які всередині військового блоку”, додав Марченко.

Він наголосив, що з такою системою в Міністерстві фінансів погоджуються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В НБУ сказали, як рішення про повернення доплат військовим вплинуло на переговори з МВФ

“А коли йде популізм таких масштабів, які важко стримати. Ну, я не буду підбирати слова, кажучи, що можливо ми подумаємо і порахуємо. Неможливо це порахувати і неможливо це профінансувати”, пояснив він.

За його словами, це можливо зробити лише внесенням змін в закон про бюджет, передбачити на рік додатково 170 млрд грн, передбачити збільшення податків, зокрема ПДВ на 4% та військовий збір в 3 рази і це можна профінансувати.

“Інших варіантів, як це можна профінансувати не існує”, сказав Марченко.

Він пояснив, що забирати на ці потреби кошти в інших категорій, наприклад з зарплат держслужбовців неможливо, оскільки “це не перетічні сосуди”.

Зарплати держслужбовців фінансуються за рахунок міжнародної допомоги.

“А от армію, я ще раз підкреслю, ми маємо фінансувати за рахунок податків власного бізнесу. Тому збільшуючи видатки на армію треба розуміти наслідки таких кроків. Ніхто про це чомусь не думає, коли голосує. Тому моя реакція була категорична і я її не зміню”, резюмував глава Мінфіну.

Після початку війни в Україні виплачували додаткову грошову винагороду військовим, які не беруть участі у бойових діях, у розмірі 30 тис. грн.

Але з 1 лютого 2023 року такі щомісячні виплати скасували.

10 квітня Верховна Рада проголосувала за те, щоб повернути військовим доплати в розмірі 30 тис. грн.

Однак згодом внесли постанову, яка блокує повернення доплат у 30 тис. грн військовослужбовцям, поліцейським і посадовим особам служби цивільного захисту. Постанову вніс народний депутат від партії “Голос” Володимир Цабаль.

Водночас нардеп Олексій Гончаренко заявив, що у “Голосі” стався розкол, і більшу частину депутатів просто “купив” Офіс Президента і керівник Офіса президента Андрій Єрмак.

Generated by Feedzy