Тисячі ботів у дев’яти областях “розганяли” брехню про ситуацію в Україні

Головна Сторінка » Тисячі ботів у дев’яти областях “розганяли” брехню про ситуацію в Україні

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили міжрегіональну мережу ботоферм, які поширювали дезінформацію для розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

Зокрема ліквідували мережу ботів із аудиторією майже 200 тис. користувачів, повідомила 3 травня пресслужба СБУ.

“Насамперед зловмисники намагались дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва нашої держави в умовах війни. Також вони розповсюджували хибні повідомлення про теракти в українських містах та мінування об’єктів з масовим скупченням людей. Для “розгону” фейків створили анонімні акаунти у соцмережах. Осередки дезінформації діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях”, ідеться в повідомленні.

У результаті багатоетапної спецоперації у різних регіонах України знешкоджено дев’ять ботоферм і викрито їхніх організаторів. Серед них активні прихильники однієї з вітчизняних політсил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вимагав $35 тис.: прокурора-хабарника зловили “на гарячому”

Апаратно-програмні комплекси для “вирощування” ботів фігуранти встановили у власних помешканнях або в офісних приміщеннях.

Під час обшуків у зловмисників виявили:

комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;

банківські картки, на які отримували гроші за інформаційні “вкиди”;

5 тис. SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку;

GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання.

На підставі зібраних доказів фігурантам планується повідомити про підозру. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Служба безпеки України затримала ще одного ворожого коригувальника, який “зливав” окупантам місця базування Сил оборони у Миколаєві. Також зловмисник передавав агресору локації місцевих об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема міських навчальних закладів та лікарень.

Зрадником виявився студент одного із місцевих ВНЗ, якого у березні цього року російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці. За кожну мітку на електронній карті фігурант отримував від російських загарбників по 2 тис. грн. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки масованих повітряних атак на українське місто.