fbpx

Міністр Марченка може піти в політпроект Разумкова або до екссекретаря РНБО Данилюка – ЗМІ

Головна Сторінка » Міністр Марченка може піти в політпроект Разумкова або до екссекретаря РНБО Данилюка – ЗМІ

Колишній міністр фінансів та екс-секретар РНБО Олександр Данилюк проводить політичні консультації з міністром фінансів Сергієм Марченком щодо політичного майбутнього останнього, а також про свою можливу участь у роботі держорганів. Зокрема, як з’ясували ЗМІ, двоє чиновників – колишній і чинний – зустрічалися перед спробою Данилюка пройти на конкурс на посаду голови Бюро економічної безпеки, для участі в якому його не було допущено.

Про це пише видання “Дело”.

Журналісти публікують фотографію з Facebook сторінки екссекретаря РНБО, датовану кінцем червня 2021 року, де Данилюк, Марченко, його дружина Марина, а також екс-віце-прем’єр часів Гройсмана Геннадій Зубко та співголова фракції партії Петра Порошенка “Європейська солідарність” у ВР Артур Герасимов розважають на Leopolis Jazz Fest у Львові, організованому “Альфа-банком”. У цей же час, до речі, з Данилюком зустрічався і голова Фонду держмайна Дмитро Сенніченко, нардеп Людмила Буймістер (згодом її виключили із фракції “Слуга народу” за відмову підтримати антиолігархічний закон, вона перейшла до групи Разумкова).

“За інформацією з оточення політиків, Марченко тоді гарантував Данилюку, що той зможе як мінімум безперешкодно взяти участь у конкурсі, і якщо не виграти, то хоча б вдосталь відпрацювати тему Бюро економічної безпеки у рамках своєї політичної комунікації”, – йдеться у матеріалі.

“ЗМІ неодноразово згадували, що Марченко спочатку не був згоден з тією концепцією БЕБ, яку запропонував президент Володимир Зеленський. І в кулуарах активно критикував законопроект, який вважали “програмним” для отримання підтримки МВФ. “Марченко не приховує, що йому набагато “зручніше” було б мати залежний департамент розслідувань у структурі Мінфіну, а не незалежний орган, який займатиметься економічними злочинами”, – писали журналісти.

Нагадаємо, тоді Данилюка не допустили до конкурсу, оскільки диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування, який має Данилюк, у Міносвіти не визнали. Під час засідання комісії Тимофій Мілованов та колишній на той момент перший віце-прем’єр Олексій Любченко виступили категорично проти того, щоби навіть допустити Данилюка до конкурсу. При цьому Марченко усіляко захищав свого експатрона.

Видання нагадує, що Марченко та Данилюк працюють разом ще з початку 2010-х, коли обидва входили до складу Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації президента Віктора Януковича. “Формально створений для покращення інвестиційного клімату, по суті, центр займався відбілюванням репутації режиму в очах західних інвесторів та донорів, які мали повірити в орієнтованість Януковича на європейські цінності”, – нагадують автори.

“Частину спільної біографії Марченка та Данилюка, де вони працювали на благо Януковича, згодом згадає Генеральна прокуратура”, – йдеться у статті.

Журналісти також звернули увагу, що Марченко міг просувати Данилюка на посаду голови Наглядової ради Національного депозитарію, а Данилюк – клопотати про підтримку Марченка в період політичної турбулентності восени 2020 та навесні 2021, коли на порядку денному виникало питання про можливу відставку міністра.

Також видання зазначає, що Марченку відводиться особлива роль у можливому розкладі політсил за участю нової партії Разумкова.

“Говорять, що міністру порядком набридла чиновницька рутина і всі свої провали з виконанням бюджету, переговорами з МВФ і наростаючим зовнішнім боргом він з радістю перекладе на плечі наступника. Крім того, міністр, ймовірно, не готовий буде захищати бюджет 2022 року від “хотєлок” депутатів, щоб і без того розбалансований кошторис країни на наступний рік взагалі не розсипався”, – сказано в тексті. За даними авторів, Марченко не проти ще раз спробувати балотуватися до парламенту (досвід 2019 року з партією Гройсмана був невдалим). Тепер хоче нібито піти із партією Разумкова.