Містечко в мініатюрі: як живе село з єдиною вулицею та тисячами мешканців

Головна Сторінка » Містечко в мініатюрі: як живе село з єдиною вулицею та тисячами мешканців

Уявіть поселення, де майже всі будинки розташовані вздовж однієї довгої вулиці.

Так виглядає село Сулошово в Польщі – одне з найунікальніших у світі, яке знаходиться приблизно за 30 км на північний захід від Кракова.

Тут проживають понад 6 тис. людей, а його лінійне планування нагадує гігантську шахову дошку. Село вражає своєю симетрією, а з висоти пташиного польоту виглядає ніби справжній мистецький витвір.

Головна – і єдина – вулиця має довжину близько дев’яти кілометрів, а всі будинки та підприємства згруповані по обидва боки, пише Daily Express

За будівлями в усіх напрямках простягаються поля, які утворюють хитромудру мозаїку із зеленого та золотого.

Згори містечко нагадує листок, як зазначила Катажина Бієда з ради гміни Сулошова, адміністративного району, до якого входить село.

“Сулошова потопає в природі з безліччю лісів і полів. Ці поля зробили нас відомими в усьому світі завдяки фотографіям із дронів, на яких наші поля, що оточують головну вулицю, трохи схожі на лист”, – розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справжні перлини для мандрівників: чотири середньовічні міста Європи, які особливо красиві навесні

Традиція однієї вулиці прийшла з минулого, коли людям було простіше жити на одній вулиці, в основному через дорожнє сполучення, каже Бієда.

2022 року населення Сулошови становило трохи менше ніж 6000 осіб, з яких 5672 називали село своїм домом. Хоча спочатку туристи приваблювалися в місто своєю дивною структурою, у Сулошові є ще багато чого подивитися.

Щороку, особливо навесні і влітку, безліч туристів відвідують наше село через місцевий ландшафт, а також через туристичні визначні пам’ятки, як-от замок Піскова Скеля або наша знаменита скеля під назвою Maczuga Herkulesa (Дубинка Геркулеса)”.

Хоча Дубинка Геркулеса – це вражаюча 30-метрова вапнякова колона, замок є одним з укріплень XIV століття, які все ще стоять у селі. Місцеві скелі, яри і близько 400 печер, розташованих у цьому районі, також приваблюють туристів.

Гаваї – справжній рай не лише для туристів, а й для любителів природних явищ. Завдяки унікальному клімату з яскравим сонячним світлом, короткочасними зливами та чистим повітрям, тут створюються ідеальні умови для появи веселок. Вони настільки поширені, що Гаваї отримали звання “світової столиці веселки”.