Між Китаєм і Тайванем загострилася напруга

Головна Сторінка » Між Китаєм і Тайванем загострилася напруга

Міністр закордонних справ Китаю Ван І назвав новопризначеного президента Тайваню Лай Чінте “ганебним”.

Між країнами знову загострилася напруженість. Про це повідомляє Reuters.

Ван заявив, що Тайвань є “ядром ключових питань” для Китаю, а діяльність, спрямована на здобуття незалежності, є найбільш руйнівним фактором для миру в Тайванській протоці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай вдарив по оборонці США

“Потворні дії Лай Чінте та інших, хто зраджує націю і своїх предків, є ганебними. Ніщо не може зупинити Китай від досягнення возз’єднання і повернення Тайваню на батьківщину. Всі сепаратисти незалежності Тайваню будуть прибиті до ганебного стовпа в історії”, – сказав Ван І.

У Міністерстві закордонних справ Тайваню зазначили, що примусові заходи Китаю не вплинуть на політику Тайбея.

У вівторок Китай також зробив зауваження Сполученим Штатам за те, що вони надіслали свої привітання зі вступом Лая на посаду президента Тайваню. Попри рішучий китайський опір, Пекін також розкритикував південнокорейських і японських законодавців за візит до Тайваню.

13 січня 2024 року на Тайвані відбулися восьмі вибори президента. В них переміг Лай Чінте від Демократичної прогресивної партії. Чінте є прихильником незалежності Тайваню й зближення зі США.

20 травня у Тайбеї відбулася церемонія інавгурації нового глави держави. У своїй промові він побажав, щоб Китай припинив військові загрози та залякування тайванців і перейшов до мирної співпраці.

Пекін вважає Тайвань своєю територією, називає Лая “сепаратистом” та відкинув його пропозиції про переговори.