Мобільні ТЦК вже працюють: що це таке і як функціонують в Україні

Головна Сторінка » Мобільні ТЦК вже працюють: що це таке і як функціонують в Україні

В Україні вже функціонують так звані мобільні територіальні центри комплектування.

Однак це не автобуси чи мікроавтобуси, що їздять містами, а зміна фізичних локацій окремих підрозділів. Про це в ефірі телеканалу “Київ24” розповів народний депутат від “Слуги народу” Олександр Федієнко.

За його словами, поняття мобільні ТЦК слід трактувати не як пересувні пункти на колесах, а як можливість змінювати розташування різних функціональних частин центру залежно від безпекової ситуації та потреб на місцях.

“Рішення щодо локації ухвалюють керівники центрів у координації з військовими адміністраціями. Сьогодні один підрозділ працює в одній будівлі, завтра – в іншій. Це не автобус, який виїжджає містом – це про адаптивність”, – зазначив Федієнко.

Такий підхід уже застосовується. Задля уникнення скупчення людей і зменшення ризиків для працівників і громадян, деякі ТЦК розосередили свої структурні підрозділи у різних будівлях. Перш за все, мова про ті відділи, які безпосередньо працюють з військовозобов’язаними. Інші, які не мають постійного контакту з громадянами, можуть розміщуватися у віддалених приміщеннях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ТЦК потрібні зміни”: Сирський пообіцяв позбавити українців “шокової мобілізації”

“Це вже реалізується. Я розмовляв із керівниками ТЦК: у взаємодії з місцевою владою вони отримують додаткові приміщення для розміщення підрозділів”,- сказав нардеп.

Федієнко також акцентував увагу на значенні цифровізації. Завдяки електронним реєстрам, ТЦК можуть зберігати працездатність навіть у разі втрати фізичних документів, наприклад, через обстріли.

“Ми одна з небагатьох країн, де військовий облік працює навіть після знищення архівів, і це можливо саме завдяки цифровим рішенням”, – підкреслив він.

На запитання журналістки щодо кількості таких мобільних центрів та їхнього можливого запуску у пілотному форматі до кінця року, депутат відповів, що конкретних цифр поки немає, оскільки така система вже частково працює – просто без гучних публічних заяв.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що мобілізація в Україні не повинна бути шоком для людей.

За його словами, територіальні центри комплектування мають змінитися.

Головком розповів, що за останній рік протяжність фронту збільшилася на 200 км і складає близько 1200 км. Тому основним джерелом забезпечення поповнення війська є продовження мобілізації.

“Водночас я наполягаю на мобілізації з обов’язковим дотриманням законності та прозорості в роботі ТЦК. Для людей мобілізація не має бути шоком. Всі наші територіальні центри комплектування повинні змінитися. Визначено завдання президентом України – верховним головнокомандувачем”, – сказав він.