Мокрі та щасливі – як українці купалися на Водохреще у льодяній воді: яскраві фото

Головна Сторінка » Мокрі та щасливі – як українці купалися на Водохреще у льодяній воді: яскраві фото

Сьогодні християни святкують Хрещення Господнє. Чимало українців цього дня їдуть на водойми аби скупатися. Дехто вірить, що тричі перехрестившись і занурившись під воду, можна отримати Боже благословення.

Тисячі людей в різних містах пірнали в ополонки сьогодні сім’ями. Дехто брав на купання маленьких дітей. Gazeta.ua підготувала відео та фотогалерею у якій можна переглянути, як українці купалися у крижаній воді у Києві та Львові.

У Києві найпопулярнішим місцем для масового купання став Гідропарк та парк “Муромець” у Деснянському районі. В останньому навіть влаштували запливи на різні дистанції між охочими. Також жителі столиці занурювалися під воду у міських ставках та озерах.

Натомість у Львові охочі купалися на озері в “Горіховому гаю”. Там вирубали дві ополонки біля яких постійно чергували рятувальники та поліція. На березі облаштували зону обігріву, продавали і роздавали чай, куліш.

Водночас у місті через пандемію ковіду скасували масове освячення води на площі Ринок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка прикмета вкаже на посушливе літо та чому на Хрещення водою кроплять худобу

Торік Православна церкви України на власній сторінці у фейсбуці повідомляла, що традиція масового пірнання у воду на Водохреще не українська.

“У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито “традиційних” масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття “змиває” усі гріхи”, – йшлося у дописі на сторінці ПЦУ.

19 січня віряни згадують, як Іоанн Предтеча хрестив у річці Йордан Ісуса Христа. Під час таїнства на Спасителя зійшов Дух святий у вигляді голуба. А голос із неба підтвердив присутнім, що перед ними стоїть Син Божий.

Цього дня у храмах масово освячують воду. Віряни вірять, що вона має цілющі властивості.