МОН готується до нестандартного експерименту

Головна Сторінка » МОН готується до нестандартного експерименту

Міністерство освіти і науки готується до загальнонаціонального вимірювання “освітніх розривів”, що виникли на тлі пандемії Covid-19 та повномасштабної війни.

Це необхідно для того, щоб комплексно з’ясувати прогалини у знаннях учнів, щоб компенсувати освітні розриви. Про це у коментарі Укрінформу повідомив перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

За його словами, наразі освітяни розглядають питання освітніх розривів як вони визначаються та вимірюються.

“Ми готуємося до загальнонаціонального вимірювання (навчальних результатів школярів). У нас є освітній розрив між компетенцією, яку має опанувати учень, і між тим, що насправді знає та вміє. Це не освітні втрати, а саме освітні розриви”, наголосив Вітренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роковини війни: як працюватимуть заклади освіти Києва та області 22-24 лютого

Він додав, що, у планах велике комплексне дослідження, під час якого з’ясують “теми, які потрібно підсилити, поглибити”.

У МОН уточнили, що планують визначити освітні розриви за два роки пандемії коронавірусу, коли було дистанційне навчання, і за рік повномасштабної війни.

Вітренко додав, що у Києві вже є досвід вимірювання освітніх розривів, відповідне дослідження розробив та провів Департамент освіти КМДА.

Наразі МОН веде перемовини зі Світовим банком щодо фінансування такого дослідження в масштабах країни. Його планують провести протягом цього року.

“Це величезний проект, як методологічно великий, так і вартісний. Ми працюємо зі Світовим банком, щоб знайти фінансування на цей проект. Але ми в будь-якому разі його реалізуємо”, сказав Вітренко.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет рекомендує здійснювати освітній процес у закладах освіти з 22 до 24 лютого в дистанційному форматі.

Про це міністерство повідомило у вівторок. З метою убезпечення життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, як превентивний захід перед річницею початку повномасштабної війни Росії проти України, пояснили в МОН.