Московських попів обміняли на полонених українців

Головна Сторінка » Московських попів обміняли на полонених українців

Шпигунів з представників Російської православної церкви в Україні обміняли на українців, які були у російському полоні.

Росія впливала на Україну не тільки через релігійні організації, а й через свою агентурну мережу. Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю “Укрінформ”.

“У цій інституції було дуже багато представників так званої розвідувальної спільноти Російської Федерації. Частину з них ми вже поміняли на наших бранців. Це факти, які українська спільнота має знати”, сказав Данілов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Історія московського патріархату у Львові завершена” Садовий

Служба безпеки України бореться з ворожою агентурою, контррозвідка займається виявленням осіб, які допомагають РФ, сказав секретар РНБО.

“Що стосується московської церкви, я хочу зробити розподіл на дві частини. У нас до релігії немає жодних претензій. Людина може вірити в Бога, в Аллаха, в кого вважає за потрібне. У нас є претензії до установи, яка не зареєстрована у відповідний до українського законодавства спосіб. Ви хочете ходити молитися? Ідіть і моліться. Але інституції, які не зареєстровані у відповідний спосіб на території України, не можуть тут працювати”, сказав Данілов.

Також секретар РНБО сказав про права власності на об’єкти.

“У вас є своя власність? Можете розпоряджатися своєю власністю. А держава має право розпоряджатися своєю власністю так, як вважає за необхідне. Наприклад, якщо ми говоримо про Києво-Печерську лавру, це заповідник. Він підпорядкований відповідній державній інституції. Якщо якийсь піп вирішив, що це його приватна власність, це зовсім не так”, заявив.

Будівлі Києво-Печерської лаври представники РПЦ в Україні мали звільнити 29 березня. Натомість вони заблокували доступ до будівель і перешкоджали роботі Комісії Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” звернувся до поліції і подав позов до Господарського суду міста Києва.

У січні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про передачу державі Успенського собору і Трапезної церкви.