Можете втратити сімейне щастя: що категорично не можна робити сьогодні

Головна Сторінка » Можете втратити сімейне щастя: що категорично не можна робити сьогодні

4 серпня вшановують сімох мучеників Ефеських. Легенда про сім сплячих отроків бере свій початок у місті Ефес (сучасна Туреччина). Вона розповідає про сім молодих християн, які жили у III столітті під час переслідувань імператора Деція (249251 рр.). За віру в Христа їх переслідували і змушували відмовитися від своєї віри. Щоб уникнути покарання, вони сховалися в печері на горі біля Ефесу.

Згідно з легендою, вони заснули у цій печері і були чудесним чином збережені там на довгий час. Імператор, дізнавшись про їхню схованку, наказав замурувати вхід до печери, щоб залишити їх там назавжди. Однак вони не загинули, а заснули глибоким сном.

Через багато років, під час правління імператора Феодосія II (408450 рр.), печера була випадково відкрита. Місцеві жителі, не знаючи про замурованих мучеників, відкрили вхід, і семеро отроків пробудилися, гадаючи, що вони спали лише одну ніч. Дізнавшись про справжній час їхнього сну, вони стали свідками чуда і важливими символами воскресіння та вічного життя у християнстві.

Історія про сімох сплячих мучеників швидко поширилася по всій Римській імперії і стала популярною як у християнському, так і в ісламському світі. Вона згадується також у Корані як приклад віри та терпіння.

Також 4 серпня згадують святу преподобномученицю Євдокію.

Євдокія жила в місті Геліополь у Фінікії (сучасна Сирія) у І столітті. Вона була відомою своєю красою та вела життя блудниці, здобуваючи великі багатства та насолоду.

Одна з версій легенди розповідає, що одного разу, почувши молитву монаха Германоса, Євдокія була вражена його словами і почала роздумувати про своє життя. Вона запросила Германа до себе і після довгої бесіди з ним, вирішила покаятися у своїх гріхах. Євдокія прийняла хрещення, роздала своє багатство бідним і вступила до монастиря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успенський піст за новим календарем: яких обмежень дотримуватись в цей особливий період

Євдокія стала монахинею і вела життя у строгому пості та молитві. Вона швидко здобула повагу серед сестер та мирян за своє благочестя та суворе аскетичне життя.

Під час правління імператора Траяна (98-117 рр.), християн переслідували, і Євдокія також зазнала гонінь. Вона була заарештована та піддана численним катуванням, але не зреклася своєї віри. Нарешті, Євдокію стратили, відсікаючи їй голову.

Прикмети

Яка погода цього дня, таким буде листопад.

Стрекози літають плавно і високо, чекайте на ясну погоду.

Вранці багато роси – погано вродить льон.

Що не можна робити

Забороняється давати і брати в борг гроші. Вважається, що це принесе настільки серйозні проблеми з фінансами, що грошей може взагалі не бути.

Не варто віддавати чи продавати кімнатні рослини, разом з ними віддасте і сімейне щастя.

Що можна робити

Як оберіг від нечистої сили і злих людей в будинку розвішували букети з висушеного звіробою, який збирали саме цього дня. Прийнято ходити в гості один до одного, пригощати родичів і друзів пирогами з малиною.

Більшість церковних свят за новим православним календарем ПЦУ отримали нові дати, бо змістилися на 13 днів і тепер святкуються раніше. Це ж стосується і таких важливих свят, які присвячені Ісусу Христу. В народі їх ще називають Спасами.

Першим віряни святкують Медовий Спас, який ще часто називають Маковієм. Це день, коли в Церкві вшановують три святині: Животворящий Хрест Господній, Образ Спасителя та ікону Володимирської Божої Матері. До храмів несуть мед, щоб там його освятити. А 6 серпня святкують Яблучний Спас.