fbpx

“Ми відповімо” – президент США застеріг Китай від поставок зброї до РФ

Головна Сторінка » “Ми відповімо” – президент США застеріг Китай від поставок зброї до РФ

Сполучені Штати Америки відреагують, якщо у війні проти України Китай постачатиме летальну зброю Російській Федерації.

Ми відповімо, заявив президент США Джо Байден в інтерв’ю телеканалу ABC News. Водночас американський лідер не очікує, що КНР зробить це попри попередження.

“Я не очікую великої ініціативи з боку Китаю щодо надання зброї Росії. Це була б та сама межа. Іншими словами, ми накладемо суворі санкції на будь-кого, хто це зробить чи вже зробив”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столтенберґ різко відреагував на “мирний план” Китаю

Державний секретар США Ентоні Блінкен у неділю підтвердив повідомлення ЗМІ про те, що Китай обговорює можливість надання Росії летальної військової допомоги, яка може бути спрямована на підтримку агресії Кремля в Україні.

Китай напередодні опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України.

У запропонованому документі 12 пунктів. Серед них: повага до суверенітету всіх країн; відмова від “менталітету холодної війни”; припинення бойових дій; відновлення мирних переговорів; вирішення гуманітарної кризи; захист цивільного населення та військовополонених; підтримання безпеки атомних електростанцій.

“Мирний план” від Китаю щодо закінчення війни в Україні не вигідний нікому, крім Росії. КНР також не зможе брати участь у мирних переговорах, адже це ірраціонально, заявив президент США Джо Байден.

Generated by Feedzy