fbpx

Мир в обмін на 20% землі: Білий дім прокоментував скандальну пропозицію

Головна Сторінка » Мир в обмін на 20% землі: Білий дім прокоментував скандальну пропозицію

Інформація про те, що директор ЦРУ Вільям Бернс нібито їздив у середині січня 2023 року в Київ та Москву пропонувати мир в обмін на п’яту частину території України на користь РФ, є неправдою.

Про це заявили у Білому домі та Центральному розвідувальному управлінні США, пише Newsweek.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова розвідки США таємно відвідав Київ і розповів Зеленському про плани Кремля ЗМІ

Стаття німецького оглядача Марко Зелігера з таким змістом днями вийшла в швейцарсько-німецькій газеті Neue Zurcher Zeitung. Заступник прессекретаря Ради нацбезпеки Білого дому Шон Девітт заявив, що повідомлення газети “не відповідає дійсності”, і що ЦРУ скаже їм те саме.

NZZ написала з посиланням на “двох впливових іноземних політиків, одного з правлячої коаліції, іншого з опозиції” в Німеччині, що Бернс нібито ознайомив Київ та Москву з “мирним планом”, за яким Україні пропонували піти на територіальні поступки у війні.

Далі цитата зі статті: “У середині січня президент США Джо Байден доручив Бернсу оцінити, чи готові Київ і Москва до переговорів. Пропозиція Києву звучала: мир в обмін на землю, пропозиція Москві земля в обмін на мир. Кажуть, що “земля” становила близько 20 відсотків території України. Це приблизно розмір Донбасу. Обидві сторони, як повідомляють два політики, відмовилися. Українці не хочуть, щоб їхня територія була розділена, росіяни вважають, що у будь-якому разі виграють війну у довгостроковій перспективі”.

Generated by Feedzy