МЗС дало поради українцям, які застрягли в Казахстані

Головна Сторінка » МЗС дало поради українцям, які застрягли в Казахстані

Українські дипломати домовилися з казахською авіакомпанією Air Astana про можливість безплатного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові зі столиці Нур-Султана.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, пише “РБК-Україна”.

“Рекомендуємо українцям, які вважають за краще скористатися цією опцією, заздалегідь перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана”, – сказав він.

Зазначив, що міжнародне авіасполучення з Нур-Султаном повністю відновили, за винятком певних рейсів європейських авіакомпаній. За словами Ніколенка, на 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися українці.

“Українське посольство домовилося з казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути в Нур-Султан для подальшого вильоту до Києва”, – зазначив посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести в Казахстані: чи є українці серед загиблих і затриманих

Ніколенко також повідомив, що міжнародний аеропорт Астани готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту повідомлять додатково.

“Посольство України підтримує регулярний зв’язок із громадянами. Продовжуватиме надавати консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни”, – додав Ніколенко.

По допомогу для повернення в Україну в посольство звернулися приблизно 150 громадян. Однак є ті, які згодом вирішили лишитися в Казахстані.

“У зв’язку з поступовою стабілізацією ситуації безпеки частина земляків повідомляє про зміни планів і вирішує залишатися в Казахстані”, – сказав Ніколенко.

5 січня українські громадяни не змогли вилетіти рейсом Алмати – Київ через припинення роботи аеропорту в Алмати.

Увечері 9 січня до міжнародного аеропорту “Бориспіль” із Нур-Султана прибув рейсовий літак із 33 українцями та іноземцями. Пасажири розповіли журналістам про ситуацію в країні.

2 січня в Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який із початку року подорожчав удвічі. На всю країну поширили режим надзвичайної ситуації.