МЗС передало Польщі ноту протесту

Головна Сторінка » МЗС передало Польщі ноту протесту

Міністерство закордонних справ України надіслало ноту до посольства Польщі в Україні та представництва ЄС через торговельні обмеження на імпорт української аграрної продукції.

Такі обмеження є неприйнятними, сказав речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі “24 каналу”.

“Обмеження, якими б причинами вони не обґрунтовувалися, не відповідають Угоді про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС. Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Угорщині назвали умови для провезення української продукції

МЗС закликає партнерів до пошуку збалансованого рішення на основі законодавства ЄС, Угоди про асоціацію та у дусі солідарності.

“Лише так можна спільно успішно протидіяти російській повномасштабній агресивній війні проти України та вже зараз зміцнювати Єдиний ринок ЄС, учасником якого стане Україна”, підсумував Ніколенко.

Єврокомісія і Польща домовилися заборонити імпорт з України п’яти сільськогосподарських продуктів.

Польща та інші країни зобов’язані відмовитися від одностороннього блокування імпорту продовольства з України. Але ЄС запровадить заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та соняшникової олії. Транзит буде дозволений. Ці п’ять товарів становлять 90% всього імпорту з України.