Слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про відмову від вступу в НАТО вирвані з контексту.
Про це заявив спікер МЗС Олег Ніколенко, пише “РБК-Україна”.
“Слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Україна нібито готова розглянути відмову від членства в НАТО задля запобігання війні з Росією вирвані з контексту”, – повідомив.
У МЗС зазначили, що заради миру і збереження життів громадян Україна готова йти на будь-які формати діалогів.
“Водночас посол Пристайко слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена у Конституції України, але Україна наразі не є членом НАТО чи іншого безпекового альянсу.
Тож ключовим для нашої країни стає питання гарантій безпеки. Безперечно, найкращою такою гарантією був би негайний прийом України до Альянсу”, – додав Ніколенко.
За його словами, загрози Україні існують тут і зараз, відтак пошук відповіді на питання гарантій стає фундаментальним нагальним завданням.
“При цьому, жодне рішення не може бути ухвалене всупереч Конституції України”, – сказав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пентагоні зробили заяву щодо можливого вторгнення РФ в Україну 16 лютого
Водночас прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров заявив, що послу необхідно пояснити, що він мав на увазі, говорячи про членство в Альянсі, пише “Сегодня”.
Прагнення України в НАТО та ЄС закріплені у Конституції, сказав Нікіфоров.
В інтерв’ю BBC Radio Пристайко заявив, що Україна може відмовитися від вступу до НАТО, якщо це допоможе уникнути війни з Росією.
Торік у грудні РФ публікувала пропозиції до Альянсу щодо так званих гарантій безпеки, щоб НАТО відмовився від вступу України.
У НАТО відповіли, що вступ до Альянсу – право кожної країни обирати власні заходи безпеки.