fbpx

На банерах “Великого будівництва” вимагають вказувати, що його ведуть на гроші з податків – петиція

Головна Сторінка » На банерах “Великого будівництва” вимагають вказувати, що його ведуть на гроші з податків – петиція

На сайті президента створили петицію, у якій вимагають на банерах “Великого будівництва” вказувати, що його здійснюють за гроші платників податків.

Розмір напису про податки має бути не менш ніж 25% площі рекламного щита. Петицію ініціювала громадська організація “Ціна держави”.

Автори пояснили, що політики часто використовують кошти платників податків для піару.

“Робота, яку чиновники й депутати, мають виконувати щодня (будівництво доріг, об’єктів соціального призначення тощо) відповідно до умов винаймання роботодавцями (тобто виборцями) представляють як особисте досягнення певних людей. Водночас не вказують, чиїм коштом виконують роботи. Це може створювати в людей хибне враження про джерела походження коштів на будівництво інфраструктури або об’єктів соціального значення”, – ідеться в тексті петиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада збільшила бюджет на 40 млрд грн

Вимога також стосується об’єктів, які будують за позичені кошти. Держава отримує позики під гарантію майбутніх податкових надходжень.

Національна програма “Велике будівництво” стартувала 1 березня 2020-го. На прокладання і ремонт доріг витратили 120 млрд грн. Цьогоріч заклали 132 млрд.

Торік із Фонду для боротьби з коронавірусом понад половину – 35 млрд грн – спрямували на “Велике будівництво”.