Археологи знайшли на дні Адріатичного моря доісторичну дорогу біля узбережжя хорватського острова.
Дорога кам’яної доби, збудована 7 тис. років тому, колись пов’язувала нині затоплене неолітичне місце з островом Корчула, пише Science Alert.
“Дорога біля південного узбережжя Хорватії ховалася під шарами морського бруду. Корчула раніше була приєднана до материкової частини країни, поки рівень моря не піднявся наприкінці останнього льодовикового періоду, сформувавши острів близько 8 тис. років тому. Археологи вважають, що дорога шириною 13 футів (майже 4 метри) була збудована представниками давньої хварської культури”, пише видання.
Археолог Мате Парица із Задарського університету натрапив із колегами на чарівні мури стародавнього поселення. Виявилося, що місцина з’єднана із головним островом вузькою смугою землі.
Вважається, що шосе було побудовано як спосіб дістатися від Соліні до Корчули хварсько-лисичницькою культурою. Це культура неоліту на східному узбережжі Адріатичного моря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марсохід знайшов на Червоній планеті сліди води
Радіовуглецевий аналіз поселення Соліні і знайденої деревини, що там збереглася, показав, що воно датується приблизно 4900 роком до нашої ери. На цьому місці також були знайдені крем’яні леза, леза кам’яних сокир та залишки жертвоприношень.
“Люди ходили цією дорогою майже 7 тис. років тому. Кам’яні плити були ретельно покладені, щоб забезпечити безпечний прохід туди й назад”, сказано у заяві університету Задара у Facebook.
Неподалік іспанського міста Сарагоса археологи розкопали тисячолітнє ісламське кладовище та виявили більш як 400 давніх гробниць.
Відомо, що війська арабів і берберів, прозвані маврами, вторглися на Піренейській півострів та захопили його 711 року. Знахідка доводить, що в Таусте існувало велике ісламське поселення майже із самого початку присутності мусульман в Іспанії.