На кордоні України встановлюють вертолітні майданчики

Головна Сторінка » На кордоні України встановлюють вертолітні майданчики

На кордоні України з Білоруссю працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб оперативно перекинути резерви у разі вторгнення.

Про це повідомив пресцентр Держприкордонслужби України (ДПСУ).

Зазначається, що Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки рубежу через спровоковану міграційну кризу у Білорусі. На це Кабмін виділив 21 млн грн.

“Ще з початку листопада на українсько-білоруському кордоні постійно працюють близько 30 інженерних груп прикордонників. Вони встановлюють загородження з єгози, колючого дроту, сітки рабиці, виготовляють переносні загородження. Також працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб забезпечити оперативне перекидання резервів у разі різкої зміни обстановки на певній ділянці”, – ідеться в повідомленні.

Для облаштування кордону України залучили близько 4630 бухт спірально лінійних загороджень. Значну їх частину надали органи місцевої влади Волинщини. При цьому 2460 бухт прикордонники виготовили на власних потужностях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мігранти закидали камінням польських прикордонників

“Для цього в Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби на Черкащині розгорнули власне виробництво, яке дає змогу виробляти дротяні загородження, єгозу, сітку рабіцу. На цих потужностях вже постійно працює три лінії виробництва”, – додали в ДПСУ.

Прикордонники спроможні самостійно виготовляти щодоби загороджень, що дозволять облаштувати ділянку кордону протяжністю до 3 км, підкреслили у відомстві.

Також закупили майже 300 т сировини, що дасть змогу виготовити загородження для інженерного перекриття близько 62 км українсько-білоруської ділянки.

Через наплив мігрантів на польсько-білоруському кордоні на додаток до існуючих заходів безпеки – електронного спостереження – протягнули колючий дріт. Крім того, влада Польщі вирішила побудувати на кордоні з Білоруссю новий суцільний паркан заввишки 2,5 м.

ЄС обвинувачує самопроголошеного білоруського президента Олександра Лукашенка в тому, що він цілеспрямовано доставляв мігрантів з кризових регіонів Білорусі, щоб переправити їх в ЄС і тим самим дестабілізувати ситуацію в Європі. Мінськ відкидає ці обвинувачення.