На кордоні з Польщею скупчилася 40-кілометрова черга

Головна Сторінка » На кордоні з Польщею скупчилася 40-кілометрова черга

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягають 40 км.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач під час онлайн-зустрічі з перевізниками у вівторок, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

“Колега з Міністерства інфраструктури (Польщі. – Gazeta.ua) приїхала на зустріч. Я її запитав, яка черга там далі, тому що, за інформацією, яку я маю, це приблизно 35 кілометрів. Вона сказала, що так порахувала, близько 40 кілометрів черга”, – розповів заступник міністра.

Ситуація із водіями, які застрягли на кордоні, серйозна – їм бракує води, їжі, немає санітарних умов, а деякі автомобілі не мають пального, повідомив представник однієї з українських громадських організацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар стрімко подешевшав, що з іншими валютами

Місцева влада поставила кілька біотуалетів, якими можуть користуватися водії, але їжею й водою водіїв не забезпечує, сказав Деркач.

“Ми це питання з воєводою вчора ще раз порушили. Він пообіцяв вжити заходів, щоб надати необхідні гігієнічні засоби, зокрема воду, їжу нашим водіям”, – повідомив заступник міністра.

За словами урядовця, єдина можливість припинити блокаду – скасувати дозвіл на проведення страйку.

“Єдина можливість припинити цю блокаду – це фактично рішення польського уряду скасувати дозвіл на цей страйк. Просто прибрати польських протестувальників з дороги й відкрити рух транспортних засобів”, – сказав Деркач.

Рішення наразі обговорюють з польською стороною.

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

До блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній.

Вони вимагають заборонити реєстрацію у Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом; відновити видачу дозволів на в’їзд до ЄС для українських перевізників; відключити польські автомобілі та автомобілі з ЄС зі системи єЧерга з української сторони.