В Україні створили нову систему радіоелектронної розвідки

Головна Сторінка » В Україні створили нову систему радіоелектронної розвідки

В Україні буде працювати новий комплекс, який виявляє ворожі сигнали радіостанцій, дронів та станцій радіоелектронної боротьби.

Нова РЕБ ЕТЕР буде допомагати військовим ефективніше виконувати бойові завдання, запускати безпілотники й уражати ворожі позиції, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Наприклад, перед запуском дрона бійці перевіряють наявність сигналу ворожого РЕБу, а потім формують безпечний маршрут для “пташки”, – пояснив він принцип роботи пристрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти визнають, що ЗСУ їх перемелюють

Сам комплекс мобільний та модульний, що дає змогу швидко замінювати пошкоджені компоненти. Зараз ним на фронті користуються окремі підрозділи Сил оборони.

ЕТЕР – це лише одна з унікальних технологій, яку створили українці, щоб ефективніше протидіяти ворогу та зберігати людські життя.

“Якщо також маєте ідеї або проєкти в оборонній сфері, подавайте їх через платформу Brave1”, – закликав міністр.

На початку листопада Валерій Залужний у матеріалі для The Economist розповів, які технології потрібні Україні, щоб перемогти російських окупантів. Серед п’яти головних пріоритетів знайшлося місце РЕБ.

РЕБ є ключем до перемоги у війні з безпілотниками. Протягом останнього десятиліття росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід військ і розробивши 60 нових типів такої техніки. РФ зараз сильніша в цьому плані за Україну, написав Залужний.