На Одещині “блукають” рідкісні рожеві птахи – фото

Головна Сторінка » На Одещині “блукають” рідкісні рожеві птахи – фото

На Одещині в заповіднику “Тузловські лимани” блукають рожеві фламінго, яких ще називають феніксами.

Вони не можуть загніздитися через несприятливі умови, йдеться у повідомленні заповідника у Facebook.

“Торік у “Тузловських лиманах” сталася унікальна подія: там вперше загніздилися фламінго, вивівши потомство зі 192 пташенят (18 із яких екологам вдалося окільцювати). Але цьогоріч птахи зіткнулися з проблемою. Останніми тижнями рожеві фламінго мандрують у пошуках безпечного місця для гніздування. Торік птахи спершу обрали невдале місце – дуже близько до населеного пункту, до людей, до постійного фактора неспокою. Лиш покинувши свої гнізда та віднайшовши безпечне місце вони загніздились знову та вивели потомство”, – сказано в дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зоопарку під виглядом панд виставили пофарбованих собак

Торішнє місце гніздування зараз вкрите водою, тому фламінго знову перебувають у пошуках. Людей просять не наближатися – птахи потребують спокою.

“Звертаємось до всіх, хто дізнався про чудових птахів, які мешкають у нас в нацпарку, а також до місцевих жителів, які візитують до узбережжя лиманів: якщо вам пощастило зустріти фламінго, будь ласка, не підходьте ближче ніж 300 метрів до цих дивовижних птахів, особливо до ймовірних місць гніздування. Не розповсюджуйте на загал ваше місце зустрічі”, – наголошують в адміністрації парку.

Серед мільйонів найунікальніших місць світу фенікси обрали саме ці українські лимани, вважаючи їх найвдалішим та найбезпечнішим місцем для появи малюків.

“Тому люди повинні поважати такий вибір і дати шанс на розмноження. Фламінго – неймовірні рідкісні птахи, занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, вони потребують захисту”, – зазначають експерти.

У Буджацьких степах на Одещині прокинулись бабаки. Вони вилізли зі своїх нір і вартують біля них. Захоплюючі кадри показали природоохоронці.