fbpx

На відкриття бізнесу дають 97 тисяч гривень

Головна Сторінка » На відкриття бізнесу дають 97 тисяч гривень

В Україні запрацювала державна програма “Рука допомоги” українцям дають до 97,5 тис. грн безвідсоткового кредиту на відкриття власної справи.

Позику надають на три роки. За цей час гроші потрібно повернути, але менше на ту суму, яку відрахували як податки та єдиний соціальний внесок. Якщо підприємець працевлаштував двох осіб із центру зайнятості, повертати кошти не потрібно взагалі.

 Подібною програмою користуються в Євросоюзі, каже економіст Олександр Охріменко, 58 років. Це корисно для тих, хто хоче започаткувати бізнес, проте не має грошей. Ініціатива хороша й прозора, навряд чи будуть зловживання. Сьогодні в Україні специфічний бізнес. Кількість нових компаній зросла на 40 відсотків. Але ­значна ­частина малих підприємств працює нелегально. Це все не розвиток, а імітація і відмивання грошей.

На реалізацію програми в бюджеті заклали 100 млн грн. Щоб отримати допомогу, потрібно звернутися із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Показати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи. Розробити його можуть допомогти працівники центрів зайнятості.