На Землі одночасно вивергаються 20 вулканів: чи варто панікувати

Головна Сторінка » На Землі одночасно вивергаються 20 вулканів: чи варто панікувати

У світі зараз одночасно вивергаються майже 20 вулканів.

Цього тижня зафіксували три нових виверження, повідомляє Newsweek.

“Смітсонівський інститут відстежує нові виверження та оновлює список вулканів, які зараз вивергаються. Останнє оновлення показує три нових виверження, що призвело до загальної кількості вивержень у списку до 19 одночасно”, – сказано в повідомленні.

Нові виверження змусили користувачів соціальних мережах висловити стурбованість:

“Вулкани вивергаються одночасно в Італії, Ісландії, Японії, Мексиці, Росії, Філіппінах тощо. Це нормально?”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Італії прокинувся найвищий вулкан Європи: кадри виверження

Нинішній період вивержень почався в 2013 році.

Насправді ж виверження кількох вулканів одночасно не рідкість. Експерти стверджують, що поточна ситуація абсолютно нормальна.

Водночас до списку не включені абсолютно всі вулкани, що вивергаюься. Наприклад, гора Етна на Сицилії нещодавно вивергла лаву, але вона не включена до списку вулканів, оскільки вже багато років перебуває у стані майже постійного виверження.

У травні торік в Італії на острові Сицилія почав вивергатися вулкан Етна. На одному зі схилів вулкана відкрився еруптивний розлом після серії викидів попелу. Це призвело до утворення невеликого лавового потоку, фронт якого досяг північної основи кратера.

Етна – активний вулкан, який розташований на східному узбережжі Сицилії, поруч з містами Мессіна і Катанія. Це найвищий нині діючий вулкан в Європі. Його висота змінюється з кожним виверженням. Вулкан Етна може кілька разів на рік спалахувати, вивергаючи лаву і попіл високо над островом Сицилія. Останнє велике виверження відбулося в 1992 році.

14 серпня цьогоріч уже фіксували виверження вулкана Етна. У місті Катанія аеропорт був тимчасово закритий, а рух транспорту на дорогах обмежено.