Начинка, яка витікає з пиріжків під час випікання, може зіпсувати навіть найвдаліше тісто.
Щоб уникнути цієї прикрості, слід знати кілька секретів, які допоможуть зробити начинку густішою та зберегти її всередині пиріжків.
Незалежно від того, чи це солодка фруктова маса, чи соковита м’ясна, правильний підхід гарантує ідеальний результат.
Називаємо кілька варіантів, як загустити начинку.
Дайте тісту “постояти”
Після того, як розкачали тісто, дайте йому час, щоб воно настоялося. Тоді воно зможе повернутися з розтягнутого стану в розслаблений. І скільки б начинки ви не виклали, пиріжки точно не розійдуться, а смачні ягоди не витечуть.
Використайте воду
Спробуйте змастити краї тіста водою. Крім того, викладаючи начинку, завжди залишайте достатньо місця по краях для того, щоб скріпити їх. Перед ліпленням пиріжків переконайтеся, що тісто не змащене маслом і не присипане борошном.
Наколіть готові пиріжки виделкою
Найчастіше пиріжки “лопаються” під час випікання від високої температури, тоді начинка починає витікати на деко. Стається так через те, що всередині скупчується багато рідини або повітря. Щоб не утворювалося таких щілин, перш ніж поставити пиріжки до духовки, наколіть тісто виделкою в кількох місцях. Через ці маленькі проколювання виходитиме повітря. Не забудьте перед цим виделку змастити олією.
Як загустити варення крохмалом
Саме кукурудзяний крохмал вважається найкращим способом загустити варення, ягоди чи повидло для пиріжків. Тоді начинка виходить середньої густоти і не витікає. Візьміть на 200 г варення 5-7 г крохмалу. Перед цим крохмал треба залити водою і ретельно перемішати. Далі розчиніть його в нагрітому на повільному вогні варенні.
Для ягідної начинки фахівці також рекомендують використовувати картопляний крохмал, манку, борошно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Красива випічка без особливих зусиль: як оригінально оформити краї пирога вручну
А ще для пиріжків із варенням чудово підійде звичайне пісочне печиво, яке швидко зробить начинку густою. На одну склянку варення потрібно всього лише 2-3 печива. Спочатку перетворіть його на крихту. Для цього візьміть пакет, помістіть туди печиво і добре розімніть качалкою.
Добре вбирають зайву рідину і вівсяні пластівці. Можна використовувати як перемелені, так і цілісні.
Якщо готуєте пиріжки з несолодкою начинкою, краще взяти саме панірувальні сухарі. При цьому обирайте такі, що не містять жодних добавок.
Щоб випічка вийшла красивою та блискучою, треба знати деякі секрети. Зазвичай, господині змащують збитим яйцем. Але воно не завжди надає глянцевого блиску пирогам. Розповімо про найпростіші способи, як досягнути цього ефекту.
Змазування водою надає випічці глянець. Цей варіант підходить для несолодких виробів і особливо актуальний для хліба з додаванням житнього борошна.