Наша родина випікає хліб із покоління в покоління, розповідає 57-річна Валентина Коваленко із села Білозір’я поблизу Черкас. Баба Ганна казала: “Замішувати хліб треба у спокої й умиротворенні. В жодному разі не зі злим серцем. Коли сходить тісто не можна грюкати дверима, допускати сварок і криків. Бо “злякається і сяде”. Лаяла нас, щоб не галасували, коли пече хліб.
Валентина Коваленко ділиться родинним рецептом хліба. Він найпростіший, найлегший і завжди смачний.
На літр сироватки чи води беру чайну ложку солі, столову ложку цукру, яйце, говорить Коваленко. Обов’язково якісні дріжджі. Використовую “Духмяну Хату”.
Раніше робила опару чи підчинку. Борошна беру стільки, щоб замісити як на вареники, щоб тісто відставало від рук. Пальцями відчуваю, коли ідеальне. Твердо не замішую. Бо і хліб буде такий. Діжку ставлю до теплого місця. Коли збільшиться в об’ємі вдвічі, перемішую. Повторюю ще раз. За третім разом формую хлібини, кладу у форми. Даю знову зійти. Перед випіканням змазую збитим яйцем, аби скоринка тримала хлібину цілою. Ставлю до печі.
Черкаска 41-річна Тамара КУРИЛЕНКО випікає хліб понад два роки.
До війни практично все купувала в магазині, каже Куриленко. Часто навіть готову їжу. Зараз їмо майже все домашнє. Більше часу проводимо вдома, часу для експериментів вдосталь. Навіть хліб почала пекти домашній.
Жінка приготувала хліб на дріжджах “Духмяна Хата”. Продають пресованими в пачках по 100 г. На них тісто гарно піднімається.
Тамара Куриленко ділиться рецептом найпростішого хліба.
При випічці головне обрати хороші дріджджі. Я обираю “Духмяну Хату”, бо вони завжди якісні. У літрі теплої води розвожу 50 грамів дріжджів. Додаю столову ложку солі, по дві столові ложки цукру й олії. Замішую м’яке тісто. Ставлю в тепле місце й накриваю рушником, щоб підійшло. Після ще раз вимішую і роблю два “колобки”. Викладаю у форми або на деко. Накриваю тоненьким рушником. Яйцем не змазую, люблю матову скоринку. Випікаю протягом години в духовці за температури +180 градусів.
Пробувала 100-грамову пачку дріжджів ділити на три рази. Смажила пиріжки з капустою. Тісто гарно підіймається, говорить Тамара Куриленко.
Дріжджі “Духмяна Хата” не потребують попередньої активації, розповідає Світлана Паливода, керівник технологічного відділу французької компанії “Лесаффр Україна”, що виробляє дріжджі “Духмяна Хата”. Їх можна одразу ж використовувати для замісу.
Підходять для приготування будь-якої випічки.
Господиня може не хвилюватися, випічка вийде пухкою та смачною, продовжує Світлана Паливода. “Духмяна Хата” ніколи не підведе. На кілограм борошна достатньо 4050 грамів дріжджів. Для здобного “важкого” тіста беруть 70 грамів.
Дріжджі “Духмяна Хата” єдині в Україні мають упаковку зі спеціальним покриттям. Воно забезпечує оптимальні умови для зберігання.
Завдяки цьому покриттю дріжджі не прилипають до упаковки. А дріжджові клітини не втрачають своєї активності протягом усього терміну придатності. Дріжджі “Духмяна Хата” єдині на ринку домашнього хлібопечення осмотолерантні дріжджі, які розроблені спеціально для використання в рецептурах із підвищеним вмістом цукру, масла й інших здобних компонентів, додає Світлана Паливода.
Поради при випіканні
Продукти для випічки мають бути кімнатної температури. Перед приготуванням варто годину потримати їх на кухні
Перед замішуванням будь-яке борошно варто просіяти. Так воно насититься киснем, необхідним для бродіння
Замість форм для випічки можна використати старі сковорідки без ручок. Якщо змастити їх олією, хліб матиме хрустку скоринку
Майже спечений хліб витягують із духовки за кілька хвилин до готовності, збризкують водою і повертають назад. Так хліб буде смачніший
Гарячий хліб накривають рушником, але знизу має бути доступ повітря. Ріжуть хліб охолодженим, гарячий ламають
“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”