fbpx

Надання винищувачів F-16 Україні відбудеться не скоро – постпред США при ООН

Головна Сторінка » Надання винищувачів F-16 Україні відбудеться не скоро – постпред США при ООН

Переговори між Сполученими штатами та Україною про постачання винищувачів F-16 можуть тривати кілька місяців.

США мають переконатися в тому, що українці будуть здатні використовувати надане озброєння, заявила постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, інформує CNN.

Вона також підкреслила, що США підтримуватимуть Україну до кінця.

“Знову ж таки, ми повинні переконатися, і я думаю, що держсекретар Блінкен також сказав про це. Українці повинні мати необхідну підготовку і здатність використовувати системи озброєння, які ми їм надаємо”, заявила вона.

Вашингтон не зможе допомогти Україні перемогти у війні, якщо США нададуть системи озброєння, а українці не зможуть їх використовувати, заявила постпред.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винищувачі F-16 для України ‒ американський генерал звернувся до законодавців США

“Тому обговорення триватимуть протягом наступних кількох тижнів і місяців, поки ми визначаємо, як краще підтримати їх”, сказала постпред.

F-16 розроблений як денний винищувач для отримання переваги у повітрі, він перетворився на всепогодний баготоцільовий літак. Завдяки своїй універсальності і відносно невисокій вартості F-16 має успіх на міжнародному ринку озброєнь, перебуваючи на озброєнні 24-х країн. F-16 є наймасовішим винищувачем четвертого покоління: станом на 2009 рік побудовано понад 4400 машин, а у 2016 році експлуатували понад 2 500.

Передача винищувачів F-16 Україні буде наступним кроком від союзників та партнерів.

Але поки що багато країн вагається через позицію США, повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Чиновник зазначив, що для постачання американських винищувачів в Україну необхідно створити відповідну коаліцію, як у випадку з Leopard 2, та узгодити це питання.

Generated by Feedzy