fbpx

“Нафтогаз” запропонував газ бюджетникам за нижчою ціною

Головна Сторінка » “Нафтогаз” запропонував газ бюджетникам за нижчою ціною

Бюджетним та релігійним організаціям пропонують купувати газ за фіксованою ціною – 13,7 гривні за кубометр (із транспортуванням та ПДВ 16,8 гривні). З такою пропозицією виступили у Нафтогазі. Контракт укладається на термін 15 місяців до кінця 2022 року.

“Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або ж взагалі відмовляється від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Нафтогаз виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, яка більш ніж удвічі нижче поточної місячної ціни”, – заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко, передає пресслужба компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європі стрімко обвалилася ціна на газ

Також Нафтогаз пропонує виробникам тепла зміни до трирічних контрактів обсяг газу, який вони потребують для тепло- та гарячого водопостачання бюджетних установ та організацій, зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ та транспортування).

Бюджетні й комунальні установи в різних регіонах України на початку опалювального сезону опинилися в скрутному становищі, оскільки не можуть закупити газ за пільговою ціною, зафіксованою в меморандумі між місцевою владою та державним монополістом НАК “Нафтогаз України”.

Лікарні, школи, військові частини й інші установи вимушені закуповувати газ за ринковими цінами – 35 – 45 грн/м³, хоча мали б це робити за 13,66 грн/м³.

На Одещині, Дніпровщині й Хмельниччині оголосили надзвичайну ситуацію через неможливість постачання газу в бюджетні установи.