fbpx

Нафтове ембарго має бути частиною санкцій проти Росії – Зеленський

Головна Сторінка » Нафтове ембарго має бути частиною санкцій проти Росії – Зеленський

Нафтове ембарго неодмінно має бути частиною шостого пакету санкцій проти Росії.

Зараз ведеться робота над його узгодженням, заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

“Працюємо над тим, щоб ЄС все ж таки узгодив шостий пакет санкцій проти Росії. Нафтове ембарго має бути його частиною. Вдячний тим лідерам континенту, які це усвідомлюють і допомагають з просуванням відповідного рішення”, – зазначив президент.

Також Зеленський розповів, що провів розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою про пришвидшення надання Україні фінансової допомоги, враховуючи дефіцит державного бюджету у час війни. Це близько $5 млрд щомісячно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтове ембарго проти Росії зараз є першочерговим – Зеленський

“Напередодні зустрічі міністрів фінансів країн “Великої сімки” ці переговори з МВФ є безпосередньою підготовкою дуже важливих рішень для України”, – додав Зеленський.

Проведені й консультації з високою делегацією Польщі щодо взаємодії на рівні Євросоюзу. Зокрема, це стосується прискорення інтеграції в ЄС і очікуваного рішення про статус кандидата для України.

У зверненні до студентської спільноти США представників провідних університетів – та ректорів і президентів цих навчальних закладів обговорили залучення американських університетів до відновлення освітньої системи України після війни.

Державними нагородами президент відзначив 201 військовослужбовця Збройних Сил України. Звання Герой України присвоєно старшому лейтенанту Агасиєву Кирилу Яшару огли командиру взводу 92-ї окремої механізованої бригади та підполковнику Єрку Вʼячеславу Володимировичу командиру авіаційної ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації, посмертно.

16 травня у Євросоюзі не змогли узгодити шостий пакет санкцій проти Росії. Він включає нафтове ембарго.

Водночас там заявили про додаткову допомогу Україні на закупівлю зброї у розмірі 500 млн.