Найближчі тижні можуть вирішити долю російсько-української війни – Туск

Головна Сторінка » Найближчі тижні можуть вирішити долю російсько-української війни – Туск

Ситуація на фронті в Україні нині є критичною. Важливо, щоб країни-партнери посилювали оборонну допомогу Києву.

Зокрема для протидії ракетному та дроновому терору з боку Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє Tvn24.

Після неформального саміту Європейської ради він наголосив, що найближчі тижні можуть вирішити долю російсько-української війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба сказав, які системи ППО потрібні Україні вже

За словами Туска, у висновках саміту є положення, яке зобов’язує ЄС вжити заходів для забезпечення безпеки українського неба.

Серед тем, які обговорювалися на саміті, питання безпеки були особливо важливими з польської точки зору. За словами польського прем’єра, лідери держав-членів також об’єднали зусилля з українським президентом Володимиром Зеленським.

“Президент Зеленський наголосив на негайній, можливо, вирішальній необхідності надати Україні системи, які могли б боротися з російськими ракетами та безпілотниками”, – сказав Туск.

Він додав, що Німеччина надала Україні ще один комплект батарей Patriot, а також закликала інші країни, які мають такі можливості, долучитися до цієї ініціативи.

Польща не може поставити Україні системи протиповітряної оборони Patriot, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск. За його словами, країна не має необхідної кількості Patriot для того, щоб поділитися.

Водночас федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни Північноатлантичного альянсу можуть надати Україні шість систем протиповітряної оборони Patriot.