27 жовтня
У Києві, на Трухановому острові, проведуть благодійний забіг Run4Victory на підтримку військових. Зібрані кошти спрямують на потреби 13-ї бригади Національної гвардії України “Хартія”. Забіг організовують міжнародна компанія МХП, Благодійний фонд “МХП Громаді”, спортивна спільнота “Характер”. Щоб узяти участь у забігові, треба внести донат.
Дистанції будуть доступні для учасників різних вікових категорій і рівнів підготовки 2, 5, 10 та 21 км для дорослих, для дітей 200, 400 або 800 м. Узяти участь у події також можна онлайн із будь-якого куточка світу. Організатори додатково підготують інклюзивну трасу на 2 км для людей із порушенням опорно-рухового апарату.
Благодійні забіги вже відбулися в Тернополі, Вінниці, Черкасах та Ладижині Вінницької області. Загалом організаторам вдалося зібрати понад 2 млн грн на підтримку чотирьох бригад, що захищають державу на різних напрямках фронту.
Благодійний марафон у рамках Ліги забігів RUN 4 VICTORY
27 жовтня, Київ, Труханів острів
Умова участі донат на потреби ЗСУ
З 31 жовтня
Це перший в історії фільм, який розповідає про радянську каральну психіатрію, каже режисер драми “БожеВільні” Денис Тарасов, 40 років. Дія його повнометражного дебюту відбувається в 1970-х. Через любов до забороненої в СРСР західної рок-музики головний герой Андрій Довженко отримує тавро “антирадянський елемент” і потрапляє до психіатричної лікарні спеціального типу. Постає перед вибором: співпрацювати з КДБ й повернутися до сім’ї чи кинути виклик системі, за сюжетом.
Радянський Союз використовував медичні заклади як в’язниці. Запроторював туди всіх, хто не подобався режиму, від дисидентів до випадкових громадян. Їм ставили вигаданий діагноз “млявоплинна шизофренія” та катували величезними дозами різноманітних ліків, продовжує Денис Тарасов. Ця ганебна сторінка мала назавжди залишитися в минулому. На жаль, світові тиранії досі застосовують такі методи, зокрема й Росія щодо українських в’язнів. Через історію про нерівну боротьбу однієї маленької особистості проти потужного механізму тоталітарної держави розповідаємо про нелюдські методи радянської системи, спротив українців і нашу жагу до свободи.
За словами авторів фільму, всі персонажі збірні образи, які мають реальних прототипів. В основу сценарію поклали спогади жертв репресивної медицини. Одним із консультантів був лікар-психіатр, колишній дисидент і політв’язень Семен Глузман, 78 років.
Знімальний процес відбувся 2021 року. Більшість сцен фільмували у старому корпусі Київської психіатричної лікарні. Світова прем’єра пройшла торік на Варшавському кінофестивалі, де драма отримала спеціальну згадку в конкурсній програмі Competition 12 та приз глядацьких симпатій.
Прокат фільму “БожеВільні”, режисер Денис Тарасов
1, 2 листопада
Драматичний етюд “Коцюбинський. З глибини” готує режисер-дебютант, 20-річний Станіслав Іванов. Він студент четвертого курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого в майстерні Богдана Струтинського, генерального директора художнього керівника Київського національного театру оперети. Цьогоріч виграв грант президента України молодим діячам у галузі театрального мистецтва на створення вистави за новелою письменника Михайла Коцюбинського “Сон” 1911 року.
Головний герой Антін потребує краси, але оточений буденністю та давно не має порозуміння з дружиною Мартою. Одного ранку прокидається повністю зануреним у себе. Його розповідь про свій сон призводить до сварки, за сюжетом.
Ідея інсценізації творів Михайла Коцюбинського виникла на початку другого курсу. Спочатку це була історія з шести новел, об’єднаних листами автора, говорить Станіслав Іванов. Коли Богдан Дмитрович запропонував узяти участь у конкурсі на грант, знову виник Коцюбинський. Я обрав один із його найжиттєвіших творів.
Складність у тому, що мало діалогів. Доводилося змінювати, дописувати текст. Коцюбинський синонім краси. Інколи це заважає. Надто мелодраматичний. Поставили собі завдання зламати стереотипний ліризм. За ним є поле битви пристрастей, страхів, розбитих ілюзій та нездійснених надій.
У виставі оголюємо загальновідомі факти нашого буденного життя. Наголошуємо на банальних ритуалах. Наприклад, що сніданок чи вечеря з коханою людиною це не просто даність, а пазл, з якого складаються гармонія і щастя. Також особливість постановки в тому, що всі все роблять уперше, й це цікавий досвід.
Прем’єра вистави “Коцюбинський. З глибини”, режисер Станіслав Іванов
18:00, Київ, Національна оперета України,
вул. Велика Васильківська, 53/3
Повну версію “Афіші” читайте на сайті Gazeta.ua