Найефективнішою зовнішня політика була при Порошенку – опитування

Головна Сторінка » Найефективнішою зовнішня політика була при Порошенку – опитування

Українці підтримують вступ до ЄС та НАТО та вважають найбільш ефективним в міжнародній політиці п’ятого президента України Петра Порошенка.

Такі результати соціологічного опитування, проведеного центром “Социс” 16 21 вересня 2021 року.

Загалом було опитано 2000 респондентів по всій країні, за виключенням Криму та непідконтрольних українській владі частин Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки 2,4%.

Згідно дослідження, в разі проведення найближчим часом референдуму про вступ України до Європейського Союзу 61,4% українців проголосували б “за”, а 26,4% – проти.

Вступ України до НАТО підтримують 57,4% опитаних, а 29,3% – проти.

Також українці вважають найбільш успішним у міжнародній політиці п’ятого президента України Порошенка. Так оцінили його міжнародну діяльність 32,2% опитаних.

17,7% опитаних вважають успішним у міжнародній політиці Леоніда Кучму, а 8,1% – Володимира Зеленського. Ефективною міжнародну діяльність Леоніда Кравчука вважають 7,4% опитаних, Віктора Януковича 5,1% і Віктора Ющенка 4,9%.

Крім того, найбільш спроможним серед українських політиків ефективно забезпечити інтеграцію України до ЄС та НАТО 21,8% опитаних українців вважають Порошенка. 16,1% – вважають таким політиком Зеленського, 3,6% – Володимира Гройсмана, 3,3% – Ігоря Смешка, 2,8% – Юлію Тимошенко, 2,1% – Дмитра Разумкова, 1,8% – Юрія Бойка і 1,3% – Євгена Мураєва. Решта політиків не набрали 1%.

Українці також досить стримано оцінюють результати проведення “Кримської платформи” та візиту президента Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

45,4% опитаних зазначили, що проведення “Кримської платформи” – це подія, яка не має жодного практичного впливу на повернення Криму до складу України, 19,8% – вважають, що це наближає повернення Криму, а 9,2% – переконані, що це ускладнить повернення Криму.

Не очікують від візиту президента Зеленського до США значних наслідків для україно-американських стосунків 47,9% опитаних, а 32,2% – вважають, що цей візит матиме істотні наслідки для двосторонніх відносин.

Опитування проведене 16 21 вересня 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області. Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки 2,4%.