“Найсмертоносніша атака”: у Рафаху загинули ізраїльські військові

Головна Сторінка » “Найсмертоносніша атака”: у Рафаху загинули ізраїльські військові

На півдні Гази стався вибух, який забрав життя вісьмох ізраїльських військових.

В армії Ізраїлю назвали це найбільш смертоносним нападом на ізраїльські сили за останні місяці, повідомляє Politico.

Видання припускає, що атака, ймовірно, призведе до активізації ізраїльських протестувальників, які виступають за припинення вогню. Випадок трапився під час сплеску обурення в ізраїльському суспільстві через звільнення від військової служби для ультраортодоксів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ХАМАС вийшов з угоди щодо Сектора Гази

Вибух стався у суботу в Рафаху, південному місті, яке Ізраїль назвав останнім великим оплотом ХАМАС. На початку травня туди було введено наземні війська.

“Вони знали, що їм, можливо, доведеться пожертвувати своїм життям, але вони зробили це, щоб ми могли жити в цій країні. Я вітаю їх і обіймаю їхні сім’ї”, написав у X міністр закордонних справ Ізраїлю Ізраїль Кац.

Перед цим великою втратою ЦАХАЛу була загибель 21 військовослужбовця під час атаки палестинських бойовиків у Газі в січні цього року.

Загалом, за даними ізраїльських військових, починаючи з 7 жовтня 2023 року, у боях із бойовиками загинули понад 600 солдатів.

Рада Безпеки ООН підтримала пропозиції Сполучених Штатів Америки щодо припинення вогню між Ізраїлем та Сектором Гази. За відповідну резолюцію проголосували 14 з 15 членів Радбезу, включаючи США. Росія утрималася.

Загалом план складається з трьох етапів, які мають завершитися масштабним проєктом реконструкції Гази, яка була значною мірою зруйнована під час конфлікту.