Через 36 років після першого польоту навколо Землі американський сенатор штату Огайо Джон Гершель Гленн удруге полетів у космос. 29 жовтня 1998 року космічний корабель Discovery вийшов на орбіту.
Джон Гленн найстаріший за всю історію астронавт. На час старту корабля йому було 77 років. У космосі сенатор провів 9 днів.
Він був учасником Другої світової і Корейської воєн, служив льотчиком-випробувачем, а народився 1921 року.
Джон Гершель Гленн-молодший, або просто Джон Гленн, став першим американським астронавтом, який здійснив орбітальний космічний політ. 20 лютого 1962 року Гленн на “Меркурії-6” тричі облетів земну кулю. Політ тривав 4 години 55 хвилин.
Після свого першого польоту Джон Гленн став національним героєм США, найкращим прикладом американської мрії.
77-річний Джон Гленн полетів у космос просто тому, що він Джон Гленн.
Після загибелі Юрія Гагаріна Гленну практично заборонили літати. Він зайнявся бізнесом, а 1974 року став сенатором від штату Огайо.
І нарешті, 29 жовтня 1998 року, через 36 років після першої спроби, астронавт полетів у космос удруге у складі екіпажу космічного шаттла Discovery.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У космосі літає супутник, код доступу якого невідомий
“77-річний Джон Гленн полетів у космос просто тому, що він Джон Гленн”, сказав тоді директор Національної асоціації астронавтики Дан Голдін.
Звичайно, багато що змінилося, 1962 року Гленну потрібно було знати лише 8 кнопок, 1988-го близько двох сотень. Проте астронавт під час подорожі проводив експерименти, як позаземні подорожі впливають на тіло людини, яке старіє. Та порівнював із даними 36-річної давності.
На Землі Джона Гленна знову зустрічали як героя. Тисячі журналістів і репортерів, понад 3 тисяч телевізійних установок і пів мільйона глядачів, які співали знамениту пісню Fly Me to the Moon (“Віднеси мене на Місяць”).
12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін першим в історії людства здійснив політ у космос. Радянський Союз дуже поспішав відправити першого космонавта. Адже, за даними розвідки, американці планували здійснити свій запуск 20 квітня.