Найсильніша за останні десятиліття посуха дозволила археологам дослідити дивовижну знахідку

Головна Сторінка » Найсильніша за останні десятиліття посуха дозволила археологам дослідити дивовижну знахідку

Найсильніша посуха за останні десятиліття на Піренейському півострові порадувала археологів у водосховищі Вальдеканас, у центральній провінції Касерес. Рівень води тут упав до 28%.

Завдяки спеці з-під води проступило коло із десятків мегалітичних каменів, відоме як дольмени Гвадалперала, пише Reuters із посиланням на місцеву владу. Його ще називають “іспанським Стоунхенджем”.

“Це рідкісна можливість отримати доступ до нього”, заявив археолог із Мадридського університету Комплутенсе Енріке Седілло.

Експерти намагаються вивчити коло, перш ніж те знову зануриться під воду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові вирішили долю “українського Стоунхенджа” за 1,5 млн грн

Археологічний об’єкт датують 5 тис. років до нашої ери. Його виявив німецький археолог Гуго Обермаєр 1926-го.

“Територія пам’ятки була затоплена 1963 року у межах проєкту із розвитку сільського господарства під час диктатури Франциско Франко. Відтоді його вдавалося повністю побачити лише чотири рази”, пише видання.

Дольмени це вертикально розташовані камені, що зазвичай підтримують плоский валун. Хоча їх багато розкидано у Західній Європі, мало відомо про те, хто їх спорудив. Людські останки, знайдені поблизу, підтверджують теорію, що це давні гробниці.

Місцеві історичні та туристичні асоціації виступають за переміщення каменів Гвадалперала до музею чи до іншого місця на суходолі.

Торік у Великій Британії вперше за 60 років почали ремонт Стоунхенджу. Планують залагодити тріщини та дірки в каменях.

У давнину там відбувалися масові бенкети. На них з’їжджалися люди з усієї території Британських островів і навіть із віддалених регіонів Шотландії. Вчених наштовхнули на це відкриття свинячі кістки, які вони розкопали в чотирьох поселеннях епохи пізнього неоліту біля пам’ятки.