fbpx

Народні прикмети 18 листопада: що сьогодні робити аби приманити щастя

Головна Сторінка » Народні прикмети 18 листопада: що сьогодні робити аби приманити щастя

У народі святкували день Іона. В цей день незаміжні дівчата молилися про те, щоб небеса послали їм гарних наречених.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з головними звичаями цього дня.

За повір’ям, сьогодні можна приманити щастя, розкидаючи рано вранці біля будинку дрібні монетки і вироби зроблені своїми руками. Згідно з ще одним звичаєм, молодим дівчатам вранці треба було випити склянку теплого молока з медом, яке замовлялося на щасливу любов і вдале заміжжя.

Також для цього дня існував звичай, як присушення нареченого. Для цього брали віник з оббитими листям або голі прути, пов’язані в пучок, виривали з нього прутик і клали на поріг, чекаючи на коханого. Як тільки він переступав через прутик, дівчина одразу ж ховала його. Також у банний день такий прутик клали в бані на полиці.

18 листопада закінчували збирати редьку, і часто саме 18 листопада цей овоч з’являвся на столі. Наприклад, їли терту редьку або просто різали її тонкими скибочками, подаючи з сіллю, олією, квасом, цибулею. Дуже популярна була квашена капуста з редькою. Крім того, 18 листопада поспішали заготовити чорну редьку на зиму, оскільки вона була незамінна при лікуванні простудних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День ангела 18 листопада: хто сьогодні іменинник

Народні прикмети

Якщо в день Іони падає сніг, то зима буде сніжною.

Імла вкрила місяць – до довгої негоди.

Якщо верба вкрилася інеєм, то зима буде довше звичайної.

Якщо всі дерева вкрилися інеєм, то незабаром наступить відлига.

Якщо сніг йде і лягає нерівно, то майбутній урожай жита буде багатим.

Що не можна робити

Сьогодні намагайтесь не приймати важливі рішення, укладати угоди чи братися за серйозні справи.

18 листопада не варто робити великих покупок, бо річ довго не прослужить.

Якщо біля дому знайти в цей день чужий віник, значить, хтось намагається навести причину (магію) на господарів. Його не можна піднімати з землі чи взагалі торкатися. А щоб прибрати, потрібно взяти лопату і винести на перехрестя доріг.

18 листопада не відчиняли двері до будинку, щоб не накликати нечисту силу.

У православній церкві 18 листопада, вшановується пам’ять Іона, який був святим та архієпископом Львівським і Великоновгородським (ігуменом Отенської пустелі). Після смерті святого біля його труни відбувалося велика кількість чудес, і багато людей саме з цієї причини увірували в Христа.