fbpx

Наступ на Вугледар і бої за Бахмут: показали свіжі карти війни

Головна Сторінка » Наступ на Вугледар і бої за Бахмут: показали свіжі карти війни

На Донбасі російські окупанти готуються знову наступати на Вугледар. Водночас моральний дух військових РФ на цьому напрямку низький через попередні провали.

На Луганщині наступ росіян на лінії Сватове Кремінна сповільнився через втрати, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ситуація в Харківській та Луганській областях лишається важкою. 23 лютого російські військові здійснили обмежені наземні атаки поблизу Сватового. Вели також безуспішні наступальні дії поблизу Стельмахівки в 15 км на захід від міста.

Геолокаційні кадри, опубліковані 23 лютого, показують, як українські сили завдають ударів по російських позиціях на північ від Нововодяного в 15 км на південь від Сватового. Це вказує на обмежене просування росіян уздовж лінії Сватове Кремінна.

23 лютого російські війська здійснили обмежені наземні удари поблизу Кремінної. Ворог вів наступальні дії біля самої Кремінної, Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної), але успіху не мав.

Російські сили безуспішно атакували Білогорівку та наступали на Зарічне в 17 км на захід від Кремінної з Діброви, що 5 км на південний захід від міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мінус” 16 танків і сотні окупантів РФ: оновили втрати ворога в Україні

Бої на Донбасі не припиняються ні на мить. Російські війська продовжили наземні атаки навколо Бахмута та досягли тактичних успіхів у цьому районі 23 лютого.

Окупанти продовжують атакувати українські позиції в самому Бахмуті, на північний захід від Бахмута поблизу Оріхово-Василівки (8 км на північний захід), Дубово-Василівки, (5 км на північний захід), Берхівки (2 км на північний захід), Малоільїнівки (на північній околиці Бахмута), Ягідного (безпосередньо на північно-західній околиці Бахмута), на південний захід від міста біля Диліївки (16 км на південний захід) та на захід від Бахмута біля Іванівського (5 км на захід).

Геолокаційні кадри підтверджують, що російська армія поступово просувається у східному, південному та південно-західному секторах Бахмута.

Російські “воєнкори” стверджували, що військам “Вагнера” вдається витіснити українські сили з Берхівки і тепер вони контролюють більшу частину населеного пункту, звідки ведуть бої в напрямку Ягідного та північно-західних околиць Бахмута. Війська РФ також просунулися в самому Бахмуті та в районі Соледару на північний схід від Бахмута.

Терористичне угрупування “Вагнер” частково відновило контроль над втраченими позиціями на трасі Т0504 Костятинівка Часів Яр Бахмут, тим самим перекривши трасу та підійшовши до південно-східної околиці Іванівського. На кадрах, опублікованих власником групи Євгеном Пригожиним, видно, як він відвідує свої війська у східному Бахмуті в межах 500 м від нинішньої лінії фронту. При цьому Пригожин стверджував, що він знаходився в межах 400 м від фронту.

23 лютого російська армія продовжила наземні атаки в районі Авдіївки на північ від Донецька. Російські війська здійснили 43 невдалі атаки в цьому районі за минулу добу, зокрема поблизу самої Авдіївки та на північний схід від Авдіївки біля Новобахмутівки і Кам’янки, що в 3 км на північний схід.

Геолокаційні кадри показують, що російські війська незначно просунулися на північ від Авдіївки в районі Новобахмутівки. Ворог посилив активність на Авдіївському та Вугледарському напрямках. Росіяни наступають ударними групами чисельністю від 10 до 15 осіб і механізованими підрозділами невизначених ешелонів, ймовірно, рівня батальйону або нижче. Це означає, що російські війська використовують штурмові групи розміром приблизно в загін за підтримки ротних механізованих підрозділів.

23 лютого російські війська продовжили наземні обстріли західних околиць Донецька. Окупанти продовжують атакувати українські позиції на північно-західних околицях міста поблизу Невельського та Водяного, а також на південно-західній околиці Донецька в районі Мар’їнки, Побєди та Новомихайлівки.

Геолокаційні кадри показують, що російські війська просунулися до Побєди. Це значить, що вони, ймовірно, досягли додаткових успіхів на південь від Мар’їнки, щоб досягти району Побєди. Російські військові продовжують також наступати на північно-західну околицю Донецька, а бойовики так званої ДНР тим часом “завойовують” територію в самій Мар’їнці.

23 лютого російські війська продовжили наземні атаки на південний захід від Донецька в районі Вугледара. Українські захисники атакували позиції РФ поблизу Вугледара в 30 км на південний захід від Донецька та Пречистівки в 35 км на південний захід від міста.

Російські так звані військові блогери стверджують, що сили РФ начебто ведуть бої на південний схід від Вугледара між Павлівкою та Микільським.

Прикордонники у понеділок відбили “м’ясну атаку” “вагнерівців” на Бахмут. Окупанти на окремих напрямках до глибокої ночі намагалися прорвати оборону. Завдяки інтенсивному вогню зі стрілецької зброї та мінометів вдалося завдати суттєвих втрат нападникам та змусити їх відступити.

Generated by Feedzy