Наступ РФ: аналітики спрогнозували, як діятиме ворог

Головна Сторінка » Наступ РФ: аналітики спрогнозували, як діятиме ворог

Російська армія може змусити Україну перерозподілити ресурси з активніших ділянок фронту, якщо зосередить сили у будь-якій точці уздовж російсько-українського та білорусько-українського кордонів.

Майбутні наступальні операції Росії не обов’язково обмежаться нинішніми лініями фронту на сході та півдні України, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Можливо, командування розгорне обмежену кількість сил у якомусь раніше неактивному секторі передової, щоб змусити Україну передислокувати її сили в цей район, потенційно створюючи вразливі місця, якими могли б скористатися окупанти. Здатність РФ проводити опортуністичні, але обмежені наступальні дії вздовж українського кордону відкриває їй додаткові можливості для стримування українських військ та матеріальних засобів”, – припускають аналітики.

Водночас забезпечення допомогою від Заходу та зусилля України щодо вирішення проблем із живою силою послабили б наслідки таких зусиль ворога.

Сили оборони будують укріплення та оборонні позиції поблизу Сум у відповідь на повідомлення про значне нарощування російських військ у сусідній Брянській області та нещодавні удари по українських населених пунктах у цьому районі.

Кремль також проводить інформаційну операцію з погрозами щодо можливого нападу на Сумську область. Водночас українська влада не помітила жодних російських ударних угруповань біля кордонів із Сумщиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики ISW показали свіжі карти бойових дій

“ISW не спостерігав візуальних доказів того, що російські війська зосереджують сили в Брянській області, готуючись до будь-якої значної військової операції. Російські сили, ймовірно, зможуть провести широкомасштабну наступальну операцію лише в одному напрямку в найближчі місяці. Малоймовірно, що сили РФ раптово віддадуть пріоритет новому фронту над операційними напрямками, на яких вони зосереджувалися в минулому півтора року в Україні”, – йдеться в аналізі.

Росіяни теоретично можуть обрати зосередження сил у будь-якій точці вздовж лінії фронту протяжністю понад 3 тис. км уздовж російсько-українського та білорусько-українського кордонів на додаток до лінії фронту, змусивши Україну відповісти на ці дії шляхом перерозподілу і без того страшних ресурсів з інших, активніших ділянок фронту.

Україна вже надає перевагу розміщенню своїх обмежених ресурсів живої сили та матеріальних засобів на критичних ділянках. Тому навіть обмежене переміщення військ і техніки з активних зон фронту може виявитися фактором дестабілізації.

“Російські наступальні операції не обов’язково обмежаться існуючими лініями фронту на сході та півдні України. Російському військовому командуванню доведеться розгорнути обмежену кількість російських сил на будь-якому раніше неактивному секторі лінії фронту, щоб змусити Україну передислокувати необхідну живу силу та обладнання в цей район, потенційно створюючи вразливі місця”, – сказано у звіті американських експертів.

Сили оборони України за добу знищили вісім танків російських окупантів. Втрати росіян станом на 29 березня склали 820 осіб. За весь час від початку повномасштабної агресії – близько 440 790 солдатів, повідомив у понеділок Генеральний штаб Збройних сил України.