Сирський вперше прокоментував мобілізацію 500 тис. резервістів

Головна Сторінка » Сирський вперше прокоментував мобілізацію 500 тис. резервістів

У Збройних силах України переглянули потребу у мобілізації військовозобов’язаних чоловків.

Про це сказав головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв’ю “Укрінформ”, відповідаючи на запитання про мобілізацію 500 тис. людей.

“Раніше казали, що для підтримання боєздатності та забезпечення ротації підрозділів та частин Збройних сил на фронті необхідно мобілізувати ще 500 тисяч людей. Наскільки реальним є таке число тепер?”, – запитав журналіст.

“Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців”, – відповів головком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Івано-Франківщині розшукують 36 тис. військовозобов’язаних. Всі вони у базі “Оберіг”

“Треба зважати на те, що люди – не роботи. Вони виснажуються, фізично й психологічно, особливо в умовах бойових дій. Наприклад, ті люди, які прийшли до ТЦК у лютому 2022 року, потребують відпочинку та лікування. Достатньо згадати, що бойова 110-а бригада була задіяна на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Їм треба відновитися і відпочити, і це – об’єктивна необхідність. І таких частин чимало”, – заявив Сирський.

Головком сказав про перегляд чисельності певних військових частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.

“Це дало нам змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин”, – розповів.

“Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи. Та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики. Тож значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати”, – сказав генерал.

Ті громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт, заявив Сирський.

“За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід, переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності”, – пояснив головнокомандувач ЗСУ.

У грудні президент Володимир Зеленський повідомив на пресконференції, що Генеральний штаб ЗСУ запропонував мобілізацію 450-500 тис. громадян.

12 лютого президент підписав закони про продовження загальної мобілізації і воєнного стану.

У лютому Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.