Науковці знайшли зв’язок між смертністю, кавою та сидячим способом життя

Головна Сторінка » Науковці знайшли зв’язок між смертністю, кавою та сидячим способом життя

Щоденне вживання кави може зменшити ризик смерті, пов’язаний з тривалим сидінням.

Науковці провели дослідження серед 10 тисяч жителів США. Воно показало, що вживання кави практично зводить нанівець зв’язок між малорухливим способом життя, смертністю від серцево-судинних захворювань і смертністю від усіх причин, пише ScienceAlert.

“Порівняно з тими, хто не п’є кави і багато сидить, у любителів кави, які ведуть сидячий спосіб життя, у 1,58 раза менше шансів померти від усіх причин через 13 років”, – ідеться в статті.

З усіх 10 639 учасників, що розглядалися в поточному дослідженні, ті, хто сидів більше восьми годин на день, мали підвищений ризик смерті від усіх причин і від серцево-судинних захворювань порівняно з тими, хто сидів менше чотирьох годин на день.

Це підтверджує результати попередніх досліджень, але цікава деталь, яку раніше не виявило жодне дослідження, полягає в тому, що шкода сидячої роботи існувала “тільки серед дорослих, які не вживали кави”.

В учасників із сидячим способом життя, які пили каву, ризик смерті від серцево-судинних захворювань знижувався незалежно від кількості щоденно випитих чашок.

Ті, хто пив понад дві з половиною чашки на день, також мали нижчий ризик смертності від усіх причин, порівнюючи з людьми, які не п’ють кави, але водночас сидять щонайменше шість годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість напоїв, які здатні захистити нервову систему та протидіють появі раку

Результати дослідження не можуть пояснити, чому кава має такий потенційно захисний ефект проти супутньої шкоди сидячої роботи, але попередні дослідження з величезними масивами даних уже пов’язували вживання кави з довшим і здоровішим життям загалом.

Але встановили, що міст кофеїну в крові знижує ризик розвитку діабету другого типу та серцево-судинних захворювань. Навіть кава без кофеїну багата на антиоксиданти, які можуть сприяти прискоренню метаболізму та зменшенню запалення. Певні сполуки в чашці кави можуть також захищати мозок від дегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Якщо каву споживати розумно, то вона стане корисним напоєм для організму. Кофеїн, що міститься у каві, прискорює жировий обмін і допомагає організму ефективніше спалювати жир, допомагаючи втратити вагу та утримати її.

Якщо вас турбує головний біль, чашка кави може допомогти. Кофеїн має легку болезаспокійливу дію, тож допоможе зняти головний біль і мігрень.