Назвали країну, яка може стати наступною ціллю Путіна

Головна Сторінка » Назвали країну, яка може стати наступною ціллю Путіна

Уряди США і Європи дедалі більше схвильовані тим, що російський диктатор Володимир Путін планує кинути виклик членам НАТО.

Зокрема, під удар можуть потрапити три балтійські країни, якщо він зможе закінчити війну в Україні на вигідних для себе умовах. Про це пише The Wall Street Journal.

Журналісти нагадали, що за кілька місяців після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році Путін публічно назвав естонську Нарву, місто з населенням 53 тисячі осіб, історично російською землею.

Тоді ж російське керівництво видало ордер на арешт прем’єр-міністра Естонії Каї Каллас через те, що вона доручила уряду прибрати пам’ятники радянським військам.

Водночас видання зазначає, що нині мало хто очікує від Росії військового удару по Естонії в найближчому майбутньому. При цьому генеральний секретар міністерства закордонних справ Естонії Йонатан Всевіов наголосив, що загрози для його країни не є суто теоретичними чи потенційними.

“Росія не приховує своїх цілей у цій війні. Вона хоче контролювати всю Україну і докорінно змінити архітектуру європейської безпеки, створивши своєрідну буферну зону на її західних кордонах, руйнуючи при цьому НАТО і Європейський союз як ефективні безпекові організації”, – сказав Всевіов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кемерон прокоментував ідею Макрона щодо відправлення військ НАТО в Україну

Естонські офіційні особи та їхні балтійські колеги стверджують, що працюють над тим, щоб відповісти на виклики, що насуваються, – від інвестицій у військову сферу до дипломатичних і розвідувальних зусиль.

WSJ зауважило, що Естонія, населення якої становить 1,4 мільйона людей, майже третина з яких – російськомовні, навряд чи зможе протистояти російській армії.

Як нагадало видання, сухопутні війська інших членів НАТО, зокрема й США, були розгорнуті в країнах Балтії з 2017 року і посилені після повномасштабного вторгнення в Україну.

Загалом їхня чисельність тут становить приблизно п’ять тисяч військовослужбовців. Однак цього надто мало, щоб відбити повномасштабний військовий напад.

На думку західних чиновників, такі місця, як Нарва і навколишня сільська місцевість на сході Естонії, – одні з найбільш очевидних цілей для Росії, як і “Сувальський коридор” між Польщею і Литвою, а також російськомовні райони східної Латвії.

Зазначається, що міська рада Нарви розташована лише за кілька кроків від кордону з Росією, на площі, названій на честь російського імператора Петра Великого. Майже всі тут, у третьому за величиною місті Естонії, розмовляють російською як рідною мовою, і кожен третій житель має саме російське, а не естонське громадянство.

Водночас, за оцінкам естонського міністра оборони Ханно Певкура, Москві знадобиться два-три роки, щоб відновити свої сили й кинути серйозний виклик НАТО.

Росія може захопити країни Балтії за сім днів.

Час реакції НАТО – десять днів. Про це в інтерв’ю The Economist заявив представник ГУР МО Вадим Скібіцький.

На думку представника ГУР, п’ята стаття про колективну оборону НАТО “може виявитися малозначущою на практиці”. А присутність військ НАТО в країнах, які межують з Україною, може не зарадити.