На Великдень над Землею пройде один з найпотужніших метеоритних дощів століття

Головна Сторінка » На Великдень над Землею пройде один з найпотужніших метеоритних дощів століття

У неділю, 5 травня, коли українці святкуватимуть Великдень, над Землею пройде інтенсивний метеоритний дощ.

Дослідники припускають, що це найсильніший зорепад XXI століття – він триватиме аж до 10 травня. Про це повідомляє видання Science Alert.

Учені пояснили, що метеоритний дощ буде викликаний входом і згоранням пилу та уламків комети Галлея, яка обертається навколо Сонця приблизно раз на 76 років.

Щоразу, коли комета проходить через внутрішню частину Сонячної системи, вона викидає пил і газ, який утворює так зване космічне сміття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Україною помітили падаючий метеор

Земля проходить через це сміття двічі на рік, породжуючи два знамениті метеоритні дощі. У жовтні це – метеорний потік Оріоніди, який видно з обох півкуль, а у травні – метеорний потік Ета-Акварід. У другий Земля входить ще в середині квітня і рухається в ньому приблизно шість тижнів.

Метеорний потік Ета-Аквариди зазвичай найкраще видно у південній півкулі. Цьогоріч потік буде особливим, адже припадає на Великдень та збігається з молодою фазою Місяця.

За декілька годин до світанку небо буде темним, що створить ідеальні умови для споглядання за космічним дощем.

На думку вчених, цьогорічний потік буде більш активним, аніж зазвичай. Ба більше, він може стати найпотужнішим метеоритним дощем XXI сторіччя.

У суботу, 4 травня, в Україні прогнозують мінливу хмарність.

Опадів синоптики не очікують. Про це повідомив Український гідрометеоцентр.

Температура повітря у східних, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях +11… +16℃. На решті території України денна температура становитиме +15… +20℃, у західних областях +21… +26℃.